Kadife Çiçeği Tığ Oyası Yapımı

4.939
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere kadife çiçeği tığ oyası yapımını paylaşacağım. Tığ işi sevenlerin kolaylıkla yapabileceği bir oya modeli. İsterseniz çeyizlik örgüleriniz için de kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 renk oya ipi
  • İpinize uygun tığ
  • Makas

Yapımı

Kadife çiçeği tığ oyası yapımı için öncelikle ipimizi sabitleyelim. 3 zincir çekip yandaki yuvada kapatalım.3 zincir çekip yandaki yuvada kapatalım.3 zincir çekip yandaki yuvada kapatalım. 3 tığ battı yapalım 9 zincir çekip çevirelim. 3. Yuvaya girip kapatalım.

3 zincirle dönelim başına bir alıp girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Başına 2 alalım girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Başına üç kez alıp girelim. İki iki çekelim. 4 zincir çekip trabzanın arasına kapatalım.7 sık iğne yapalım yuvada kapatalım.

5 zincir çekelim girip kapatalım. 3 zincir çekip başına iki alıp girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim başına iki kez alıp girelim iki iki çekelim. Başına iki kez alıp girelim iki iki çekelim. Başına 3 kez alıp girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim.

7 zincir çekelim son trabzan arasına girip kapatalım. 7 sık iğnesiyle inelim 8.yi yuvada kapatalım. Yaprak kısmını bu şekilde tamamlayalım. 12 adet ara verelim.Açık pembe ipe geçelim ve araya girip sabitleyelim. 3 zincir çekelim girip kapatalım. 3 zincir çekip kapatalım.

Ve dönelim. İlk yuvaya kapatalım. Üç zincir çekip yandaki yuvaya girip kapatalım. Üç zincir çekip yandaki yuvaya girip kapatalım. Üç zincir çekip yandaki yuvaya girip kapatalım. Aynı yuvaya girip kapatalım ve artırma yapalım. Üç zincir çekip yandaki yuvaya girip kapatalım.

Üç zincir çekip yandaki yuvaya girip kapatalım. Dönüş zincirini 4 çekelim. İlk yuvaya girip kapatalım. Bu şekilde devam edelim. 6 yuvaya 6 tane daha yapıp bitirelim. Ardından pembe ipe geçelim ve sabitleyelim.

3 zincir çekip başına bir alıp girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 4 zincir çekip ara noktaya kapatalım. Tekrar üç zincir daha oluşturalım ve önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Bu şekilde oya modelimizi tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.