Kabartmalı Üçgen Şal Yapımı / Dataylı Anlatım

3.590
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere kabartmalı üçgen şal yapımı paylaşacağım. Modeli isterseniz gelin şalı olarak da kullanabilirsiniz. İster çeyizlik isterseniz de hediyelik yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • lif ip
  • 2 numara 1.75 mm tığ

Malzemeler

  • Lif ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapılışı

3 tane trabzan yapalım. 3 zincir çekelim.3 tane tırabzan yapalım. Bu şekilde 5 kez tekrar edelim. Bir üst sıraya başlarken sıra bitiminde 6 zincir çekelim. Köşede tırabzanları yapalım. 3 tane zincir çekelim. 2.yuvaya ipin boyunu uzatıp 6 tırabzan yapalım.

Çapraz şekilde diğer yuvaya da 6 tane tırabzan yapalım. 3tane zincir çekelim. Diğer köşedeki tırabzanları yapalım. Sonraki sırada ise her bir tırabzanları tepesine batalım 12 tane tırabzan yapalım. 3 tane trabzan yapalım. 3 zincir çekelim.3 tane tırabzan yapalım.

Bu şekilde 5 kez tekrar edelim. Bir üst sıraya başlarken sıra bitiminde 6 zincir çekelim. Köşede tırabzanları yapalım. 3 tane zincir çekelim. 2.yuvaya ipin boyunu uzatıp 6 tırabzan yapalım. Çapraz şekilde diğer yuvaya da 6 tane tırabzan yapalım. 3tane zincir çekelim.

Diğer köşedeki tırabzanları yapalım. Sonraki sırada ise her bir tırabzanları tepesine batalım 12 tane tırabzan yapalım. 3 tane trabzan yapalım. 3 zincir çekelim.3 tane tırabzan yapalım. Bu şekilde 5 kez tekrar edelim. Bir üst sıraya başlarken sıra bitiminde 6 zincir çekelim. Köşede tırabzanları yapalım. 3 tane zincir çekelim.

2.yuvaya ipin boyunu uzatıp 6 tırabzan yapalım. Çapraz şekilde diğer yuvaya da 6 tane tırabzan yapalım. 3tane zincir çekelim. Diğer köşedeki tırabzanları yapalım. Sonraki sırada ise her bir tırabzanları tepesine batalım 12 tane tırabzan yapalım. Şal modeli bu şekilde tekrer edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.