Kabartmalı Motif Yapımı

2.351
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere kabartmalı motif modeli yapımını paylaşacağım. Örgüleriniz süslemek için örebileceğiniz güzel bir motif. İki renk kullanarak daha farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Malzemeler

  • Bebe yünü
  • 3 mm tığ
  • Makas

Yapımı

Kabartmalı motif yapımı için öncelikle sihirli halka yaparak modelimize başlayalım. 3 zincir çekelim tepeye bir alalım trabzana başlayalım. 16 tane trabzan yapalım. Hemen bunu kapatalım ve kaydırma yapalım. 4 zincir çekelim ve önündeki yuvaya girelim.

Aynı yere batalım 1 zincir çekelim. 5 tane trabzan yapalım. Bir zincir çekelim yanındakine girelim ve iki seferde çıkaralım. Bir zincir çekelim tepeye alalım ve yanına girelim. Tekrar 5 kez aynısını yapalım. Bir zincir çekelim yanındaki trabzana batalım. Aynı yere batalım 1 zincir çekelim. 5 tane trabzan yapalım.

Bir zincir çekelim yanındakine girelim ve iki seferde çıkaralım. Bir zincir çekelim tepeye alalım ve yanına girelim. Tekrar 5 kez aynısını yapalım. Bir zincir çekelim yanındaki trabzana batalım. 1 zincir çekelim yanındaki trabzana batalım. Tekrar 5 kez yapalım.

1 zincir çekelim hemen yanındakine batalım. 1 zincir daha çekelim trabzana batalım. Bu şekilde bütün etrafı dolanalım. 8 tane bu şekilde çiçek yaprağı zemini ollşturalım. İlk başladığımız yere kaydırma yöntemiyle girelim. 8 tane yuva oluşturalım.

Aynı noktaya tekrar batalım bir zincir çekelim hemen atlayalım beşi ona çıkaralım. Her bir yuvaya ikişer kez batalım. Bir zincir çekelim trabzanın üzerinetekrar batalım ve ikili bir yer oluşturalım. Bu şekilde devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.