Kabarık Saç Örgüsü Modeli Yapılışı – Kabartmalı Saç Örgüsü Modeli

Resimli anlatımla kabarık saç örgüsü modeli yapılışı

Merhaba hanımlar bugün sizler için kabartmalı saç örgüsü modeli nasıl yapıldığını anlatmak istiyorum. Resimlerle anlatacağım kabarık saç örgüsü modeli yapılışı bir çok örgü işinde işinize yarayacak. Ayrıca konu sonunda da videolu anlatımla da size daha fazla yardımcı olmayı amaçlıyorum.

Burada kabartmalı saç örgüsü modeli yapılışı öğrendikten sonra bu saç örgüsü modeli ile  bebek battaniyesihırkayelek –  çantakazaklarınızda rahatlıkla kullanabileceğinizi düşünüyorum.Kabarık saç örgüsü modeli yapılışı

Saç örgüsü modelleri en çok örgü kazak modellerinde ve uzun hırka modellerinde kendini göstermektedir. Ve bu saç örgüsü modeli ve burgu örgü modellerinin çok fazla çeşitli versiyonları var. En çok sevilen modellerinden biri de Y burgu örgü modeli denen model.

Daha önce sizlere saç örgüsü nasıl yapılır bunu detaylı bir şekilde anlatmıştım. 

Belki bilmeyenler vardır hanımlar saç örgüsü modeli aynı zamanda bayanlar arasında ikili burgu örgü denmektedir.

Kabarık saç örgüsü modeli yapabilmek için bilmeniz gerek şiş örgü teknikleri

Malzeme olarak : Örgü aparat,ı şiş ve yer belirtici kullanmanızı tavsiye ederim.

Kabartmalı saç örgüsü modeli yapımı resimli anlatım

Her resmin açıklaması resmin altında yer almaktadır.

Kabarık saç örgüsü modeli yapılışı

Öncelikle  18 ilmek üzerine oluşuyor örneğimiz sağına ve soluna 1 adet ters örgü kullanacağımız için 20 ilmek üzerinden hesaplayalım. Tabii siz bu kadar büyük bir saç örgüsü istemiyorsanız ilmek sayımız 3 katları olmalı 6-9-12-15-18…. gibi.

Modelin iki tarafındaki ters ilmekleri de unutmayın hesabınızı yaparken. Ben sizler için bu gün 5 nolu şiş ile çalıştım. O yüzden 18 ilmek örnek için 2 ilmek de yanlar için toplamda 20 ilmek örnek için ayırdığım modelimdeki ilmek sayısı şuan 55 ilmek.

Çünkü ben tulum örüyorum. İlerleyen günlerde bebek tulumumuzu da sizler için paylaşacağım. Dediğim gibi benim ilmek sayım 55 ama model 20 ilmekten oluşuyor.

Kabarık saç örgüsü modeli yapılışı

Örneği kurduğum yere yer belirleyicimi koydum. 1 ters ördüm, 12 ilmek düz sonra geri dönüyoruz ( sarı şiş ile 12 ilmeği gösteriyorum )

6 ilmek ters örüyoruz çünkü örgünün arkasına geçtik.Kabarık saç örgüsü modeli yapılışı

Bu şekilde 6 sıra örüyoruz  ve yardımcı şişimize geçiriyoruz ilmeklerimizi.

Kabarık saç örgüsü modeli yapılışıBen ilk önce sağa burdum. O yüzden sol şişimize sağ şişimizdeki ilmeklerinizi alın.Kabarık saç örgüsü modeli yapılışıKabarık saç örgüsü modeli yapılışı

Ve ilmekleri sola doğru örmeye başlayın. Ön taraftan baktığınızda 3 haroşa dişi sayın ve 4 de bir burgu daha yapmak için 1 ters örgü ile 12 ilmek düz örüp geri dönün.

6 ilmeği 6 sıra dönerek örün. Bu sefer burguyu sola yatırın onun için de  6 ilmeğinizi örgü aparatına alın. Sol şişinizdeki 6 ilmeği sağ şişinize alın yardımcı şişte bulunan 6 ilmeğimizi sağ şişinize alıp sola örmeye devam edin.

Kabarık saç örgüsü modeli yapılışı

Önemli olan burgu işlemi için ön yüzden 4. haroşa de 6 ilmeği 6 sıra örmek ve sağa sola yatıracağınıza dikkat etmek.

Modeliniz büyüdükçe saç örgüleriniz daha da belirgenleşecektir . Sizde kendi zevkinize göre ilmek sayılarını değiştirerek yada yanlara başka örgü modelleri ekleyerek değişik kabarık saç örgü modelleri üretebilirsiniz.

Videolu anlatımla kabarık saç örgüsü modeli yapılışı

Hanımlar sizlere daha önce burgu örgü modelleri ve saç örgü modelleri ile yapılan değişik örgü modelleri anlattık. Bunlardan bazılarını aşağıya ekliyorum bakmanızı tavsiye ederim.

Burgulu örgü ile şiş örgü bere yapımı

Burada sizlere saç örgüsü yada artık burgulu örgü mü dersiniz ne dersiniz onunla şiş örgü bere yapımı anlattım.

Şişle bere yapımı anlatımlı burgulu bere yapımı

Burgulu örgü ile örgü bot yapılışı

Burada da aynı ikili burgu örgü modeli ile örgü bot patik yapımı konusuna bakabilirsiniz.

 

Burgulu örgü bot yapılışı anlatımlı

Kapşonlu bebek hırkası anlatımlı

Kızlar burada sise sizlere erkek bebekler için kapşonlu bebek hırkası yapılışı anlattım. Burada ise saç örgüsü ve burgulu örgü modelleri ile hırkamıza süslemeler yaptık.

 

Sanırım bu kadar yeterli olacaktır hanımlar. Bir sonraki konumuzda buluşmak ümidi ile kendinize iyi bakınız.

Facebook Yorum
2
1.5

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe