İşlemeli Haroşa Patik Yapımı – Sade Haroşa Patik Üzerine Çiçek İşlemesi

277
A+
A-

Çiçek İşlemeli Haroşa Örgü Patik Yapımı

Merhaba sevgili hanımlar bu konumuzda işlemeli haroşa patik yapımı anlatacağız. Sade haroşa örgü üzerine çiçek işlemesi ile ortaya çıkan çok şahane bir örgü örgü patik yapımı. İğne ile yapılan bu işleme örnekleri çok çeşitli detaylı örgü bilmeyen hanımlar için gösterişli patik yapmanın diğer ilginç bir yolu.

İşlemeli haroşa patik yapımı
İşlemeli haroşa patik yapımı

Bu işlemeli haroşa patik modelimizin yapımı için verdiğim ölçüler 38 ile 39’u ayaklar için uygundur. Ben patiğimizin üstünü iğne ile nakışladım. Eğer siz iğne ile nakış yapmayı sevmiyorsanız değişik çiçek motifleri çiçek aplike desenleri tercih edebilirsiniz.

Vans Patik Modeli Yapımı videolu anlatım

Yada tamamen üstünü boş bırakıp düz haroşa örgü bayan patik modeli elde edebilirsiniz. Patiğimizi örmeye burun kısmından başlanıp yukarıya doğru çıkıyoruz arkadaşlar. Patiğimizin taban kısmı bant taban dediğimiz taban şeklind eörüp dikiş ile birleştirdim ayrıca topuk kısmını yaptım.

Nakış işlemeli haroşa bayan babet patik mdeli için gerekli malzemelerimiz.

  • Nakış süslemeleri için 5 ayrı rnek ipim var
  • Bir de ana patik rengi ipimi var. Siz hangi rengi seçerseniz. Ben elimdeki olan ipleri değerlendirmeye çalıştım. Nakış süslemesi içni ip markası önemli değil.
  • dikiş iğnem var nakışları yapmak için.
  • 3 Numara 2 adet şişim var. Şuanda ilk olarak normal şişle devam ediyorum. ama sonradna misinalı şiş gibi yardımcı şişe de ihtiyaç duyacaksınız.
İşlemeli haroşa patik yapımı

Bu patiğimizi örmeye burun kısmından 18 tane ilmek atarak başlıyorum. Daha büyük yapmak isterseniz bile yine aynı şekilde 18 tane ilmek atarak başlayabilirsiniz. Küçük numaralı ayaklar için 36 ve 37 numaralı ayaklar için yapmak istersiniz 16 tane ilmekle başlayıp 1 veya 2 sıra arttırmalarınızı yapabilirsiniz.

Şimdi sizleri çok oyalamadan videolu anlatım ile baş başa bırakıyorum. Öncesinde ise yapım aşamalarının gösterildiği resimli galeriye bakabilirsiniz.

Haroşa Örgü İşlemeli Patik Yapımı

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe