İp Uzatmalı Örgü Modeli

Merhaba hanımlar bugün sizlere kalemle yapılan ip uzatmalı örgü modelinin yapımını paylaşacağım. Bu örgü modelini yelek, battaniye, şal ve bluz modelleri için kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Koton ip
  • 2.2 mm tığ
  • Kalem

Yapımı

İp uzatmalı örgü modeli yapımı için öncelikle zincir çekelim. 1 zincir çekip kaleme geçirelim. Hemen yanındakinden bir zincir çekelim ve tekrar geçirelim. İlmek çıkarıp kaleme takalım. 1 zincir çekip kaleme geçirelim. Hemen yanındakinden bir zincir çekelim ve tekrar geçirelim.

İlmek çıkarıp kaleme takalım. Bu sırayı her ne yapacaksanız o örgü modelinin uzunluğu kadar sıra yapalım. Ardından kalemden tüm ilmekleri çıkaralım. İlk başa gelip en son ilmeğin içerisinden geçelim. Çevirelim ve başta hep sabitleyelim. İki taneyi yana alalım diğer ikisini önce tığla toplayalım.

İki tane sık iğne oluşturalım. Bu sırayı her ne yapacaksanız o örgü modelinin uzunluğu kadar sıra yapalım. Ardından kalemden tüm ilmekleri çıkaralım. İlk başa gelip en son ilmeğin içerisinden geçelim. Çevirelim ve başta hep sabitleyelim. İki taneyi yana alalım diğer ikisini önce tığla toplayalım.

İki tane sık iğne oluşturalım Daha sonra tığ ile tekrar iki sık iğne yapalım ve çapraz oluşturalım. İlk ikiyi alalım içine iki sık iğne yapalım ve diğer ikiyi alalım. İçerisinden geçirelim. İki taneyi yana alalım diğer ikisini önce tığla toplayalım. İki tane sık iğne oluşturalım. Daha sonra tığ ile tekrar iki sık iğne yapalım ve çapraz oluşturalım.

İlk ikiyi alalım içine iki sık iğne yapalım ve diğer ikiyi alalım. İçerisinden geçirelim. Bu şekilde sıra sonuna kadar gelelim. Tüm sık iğnelere batarak kalemin üzerine alalım. Atlama yapmadan hepsinin üstüne tek tek batalım ve kaleme geçirelim. Bu şekilde tekrarlayarak sırayla örgü modelimizi oluşturalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.