İp Uzatmalı Erişte Modeli Yapımı – Atkı Ve Şal Yapımı İçin Salaş Bir Model

Atkı ve Şal Yapımı İçin Harika bir Örnek

Merhaba hanımlar bugün sizlere ip uzatmalı erişte modeli yapımı anlatacağız. Bir diğer adı ile ide ip uzatmalı atkı modeli dediğimiz bu model örmesi kolay olmakla beraber görüntüsü farklı olan ilginç bir örgü modeldir. Atkı ve şal yapımı için çok kullanılan özellikle şal yapımı için severek tercih edeceğiniz bir şiş örgü modeli.

İp uzatmalı erişte modeli yapımı - İp uzatmalı atkı modeli yapılışı
İp uzatmalı erişte modeli yapımı – İp uzatmalı atkı modeli yapılışı

Bu modelin en güzel tarafı sadece ters örgü örmeyi bilen kişilerin bile rahatlıkla yapabilecekleri bir model. Bunu sadece atkı ve şallarda değil örgü yelek çalışmalarında da kullanabilirsiniz. Belli bir miktar düz ördükten sonra yada ters öldükten sonra üzerine yapabilirsiniz. yeleklerin alt kısımlarına yapabilirsiniz, etol yapabilirsiniz kalın 1 şişle .

Sevgi Halkası Şekeri Şal Modeli Yapımı

Ama ben bunu normal ipinin istediği ölçü 6-7 milimlik bir şiş ama ben buna 5’le yaptım. Çünkü bir numara küçük şişle şu uzatmalı kısımlar daha güzel duruyor. Yani normalde 4 numara şişle yapacağınız yerde 3 ile yaparsanız modelinizdeki şu ip uzatma kısımları daha düzgün şekillerde durur. Bu da ipucu olsun benden size.

Aralardaki ters kısımları dilediğiniz uzunlukta tutabilirsiniz. Bakın Ben burada üç sıra örmüşüm. Burada iki sıra Burada burada tekrar iki sıra örmüşüm. Yani böyle bu şekilde değişmeli de yapabilirsiniz. 3-3 de yapabilirsiniz istediğiniz miktarda sıra örebilirsiniz. Çok uzun örmemeniz tavsiye ediyorum görüntünün güzel olması açısından.

Şimdi ben bunu 5 numara şişle örüyorum. Normal 7 numara bu şişin bu ipin şiş ölçüsü böyle. Bu şekilde 2 sıra olacak biçimde ters örgü ördüm.

İp Uzatmalı Erişte Modelini Resimli Yapım Aşamaları

Videolu Anlatımla İp Uzatmalı Erişte Örgü Modeli Yapımı

Facebook Yorum
1
5

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe