İncili Kalpli Lif Modeli

Lif
1.443
A+
A-

MALZEME

  • 2 Renk lif ipi
  • Tığ
  • Makas
  • İğne
  • İnci

Merhaba Arkadaşlar Bugün yine harika bir modelin yapımını paylașacağım. Hem incilerle hemde çiçeklerle süslediğim kalpli bir model anlatacağım sizlere.

Öncelikle kırmızı ipimiz ile 4 zincir çekip küçük bir halka yapıyoruz halkanın içerisine önce bir fıstık yapıyoruz sonra yaptığımız fıstığın üzerine bir dibine bir fıstık yapıp ikisini bir kapatıyoruz ve üçgen şekil veriyoruz.

Hemen köşeye bir fıstık yapıp kapatıyoruz ve kapattığımız fıstığın üzerine bir dibine bir fıstık yaparak ikisini bir kapatıyoruz ve bir tane arttırma yapıyoruz. Başına bir dibine bor diğer köşeye bir fıstık yapıp ucunu bir topluyoruz.

Ve tekrar tepesine not dibine bir fıstık yapıyoruz diğer köşede de bir tane arttırma yapıyoruz. Yedinci sıraya kadar hem dilimin başına hemde dilimin sonuna arttırma yapıyoruz fıstık sayımızı 12 ye çıkardıktan sonra kalp şekli vermek için dilimin önce sağ tarafina 3 sıra örüp her sırada bir tane eksiltme yapıyoruz.

Sonra diğer tarafa 3 sıra örüp her sırada eksiltme yapıyoruz. Ve bir tane kalbimizi bitiriyoruz. Bunun gibi 4 tane kalp yapıp üzerini inci ve çiçeklerle süslüyoruz. Modelimizin daha detaylı yapılışı için videomuzu izleyelim nasıl yapıldığını hep birlikte görelim….


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.