İlmekli Papatyalar Tığ Oyası Yapımı

696
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere ilmekli papatyalar tığ oyası yapımını paylaşacağım. Tığ işi sevenlerin yapabileceği kolay bir oya modeli. İster çeyizlik ister günlük kullanmak için örebilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 renk oya ipi
  • İpinize uygun tığ
  • Kova sapı
  • Makas

Yapımı

İlmekli papatya tığ oyası için öncelikle ipi sabitleyelim. 1 zincir çekelim örümcek çekelim. Başına iki alalım 2 tığ battı atlayıp girelim. Önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 3 zincir çekelim başına bir alalım ve girelim.

İki iki çekelim dört yapalım. Başına bir alıp girelim. 9 trabzan yapıp sabitleyelim. 5 tane yapalım. Sarı ipe geçelim ilk trabzanı yapalım girelim. Başına bir alalım girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim.

Başına bir alalım girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Bu şekilde devam edelim ve beyaz ipe geçelim. İlk trabzan tepesine girip ipi sabitleyelim. Bir zincir çekip sapı takalım.

Devamındaki tepeye girelim dibinde 2 zincir çekelim genişletip takalım. 2 zincir çekelim ilmeği genişletip takalım. Devamındaki tepeye girelim dibinde 2 zincir çekelim genişletip takalım. 2 zincir çekelim ilmeği genişletip takalım.

Devamındaki tepeye girelim dibinde 2 zincir çekelim genişletip takalım. 2 zincir çekelim ilmeği genişletip takalım. Bu şekilde devam edelim. Sonra bunları çekip çıkaralım. Ardından ara noktalarını yapıp birleştirelim. Bu şekilde oya modelimizi tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.