İlmek Toplamalı Örgü Modeli

10
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere ilmek toplamalı örgü modeli yapımını paylaşacağım. Bu örgü modeli yeleklere çok yakışacak. Farklı aparat kullanmadan ilmek çıkararak yapılan bir örgü modeli.

Malzemeler

  • 2.2 mm tığ
  • Orta kalınlıkta ip

Yapımı

İlmek toplamalı örgü modeli yapımı için öncelikle zincir çekelim. Ardından 3 zincir çekelim ve ilmek çıkaralım. Tepeye bir kez alalım yanındakine bir ilmek çıkaralım. Tepeye bir kez alalım yanındakine bir ilmek çıkaralım. Tığın üzerine 9 ilmek çıkaralım. Son iki bırakıp hepsini toplayalım. İki zinciri bol olacak şekilde çıkaralım ve kapatalım.

Bu ilmeğin içine 5 sık iğne yapalım. Tepeye bir kez alalım devamındaki zincirde ilmek çıkaralım. Tek seferde çıkaralım tekrar 5 sık iğne yapalım. Tepeye bir kez alalım yanındakine bir ilmek çıkaralım. Tepeye bir kez alalım yanındakine bir ilmek çıkaralım. Tığın üzerine 9 ilmek çıkaralım. Son iki bırakıp hepsini toplayalım.

İki zinciri bol olacak şekilde çıkaralım ve kapatalım. Bu ilmeğin içine 5 sık iğne yapalım. Tepeye bir kez alalım devamındaki zincirde ilmek çıkaralım. Tek seferde çıkaralım tekrar 5 sık iğne yapalım. Bu şekilde sırayı bitirelim. Çevirelim ve batalım ve kaydıralım.

İlmeğin birini alıp kaydıralım. Hepsinin tepesine birer kez batıp kaydıralım. 3 zincir çekelim ve çevirelim. Tepeye bir kez alalım tekrar arkadan batıp ikisini bir alalım. Tek seferde çıkaralım tekrar 5 sık iğne yapalım. Bu şekilde sırayı bitirelim.

Çevirelim ve batalım ve kaydıralım. İlmeğin birini alıp kaydıralım. Hepsinin tepesine birer kez batıp kaydıralım. 3 zincir çekelim ve çevirelim. Tepeye bir kez alalım tekrar arkadan batıp ikisini bir alalım. Bu şekilde devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.