İkiz Laleler Tığ Oyası Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere ikiz laleler tığ oyası yapımını paylaşacağım. Bu iğneden tığa oya modeli gelin çeyizlerine çok yakışacak. Günlük olarak da kullanabileceğiniz harika bir tığ işi oya modeli.

Malzemeler

  • 3 renk oya ipi
  • 2 numara tığ

Yapımı

İkiz laleli tığ oyası yapımı için 4 zincir çekelim yandaki tığ battıda kapatalım.4 zincir çekelim yandakinde kapatalım. 4 adet zincir çekelim yandaki tığ battı da kapayalım. 4 zincir çekelim yandakinde kapatalım. 4 zincir çekelim yandakinde kapatalım. Bu şekilde vereceğinmiz arayı ayarlayalım.

7 zincir çekelim geriye dönüp 3. tığ battıya girip kapatalım. Yuvanın içine sık iğneyle girelim. 4 zincir çekelim başına iki alalım yuvanın içine girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 5 zincir çekelim iki trabzanın arasına girip kapatalım.

4 zincir çekelim yuvanın içine girip kapatalım. 4 zincir çekelim başına iki alalım yuvaya girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim.5 zincir çekip aradan girelim ve kapatalım. 4 adet zincir çekelim yuvanın içine girip sabitleyelim. Pembe ipe geçelim ve sabitleyelim.

3 zincir çekelim girip kapatalım. 4 zincirle dönelim üç zincire girip kapatalım. 3 zincir çekelim devamındaki yuvaya kapatalım. 3 zincir çekelim son yuvaya tekrar kapatalım. 4 zincirle dönüş yapalım.İlk yuvanın içine girip kapatalım. 3 zincir çekip devamındakine kapatalım.

3 adet zincir çekelim aynı yere kapatalım. 3 kez 10 zincir kapatalım. Ortaya üç sık iğne ile girelim. Tekrar 3 kez 10 zincir kapatalım. 1 sık iğneyle yuvaya girelim ve 3 kez 10 zincir kapatalım. Mor ipe geçelim ve sabitleyelim. 1 zincir çekip üst sıradaki yuvaya girip kapatalım.

1 zincir çekelim bir üst sıradaki yuvaya kapatalım. 1 zincir çekelim 10 zincirin dibine kapatalım. 5 zincir çekelim ortada kapatalım. 4 zincir çekelim devamındaki zincire girip kapatalım. 4 zincir çekip devamındaki 10 zincire kapatalım. 5 zincir çekelim ipin ucunu alıp sabitleyelim. Bu şekilde etrafından örelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.