İkiz Fıstık Oyası Yapımı

68
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere fıstık oyası yapımını paylaşacağım. Bu oya modelini ister çeyizlerde ister günlük hayatta kullanabilirsiniz. Birkaç renk kullanarak da örebilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 renk oya ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

İkiz fıstık oyası yapımı için öncelikle arayı yapalım. İpi sabitleyelim başına bir alalım iki iki çekelim 4 zincir çekelim araya girip kapatalım. Araya bir zincir çekelim başına bir alıp yandakine girelim. 4 zincir çekelim araya girip kapatalım.

Araya bir zincir çekelim başına bir alıp yandakine girelim. İki iki çekelim. 4 zincir çekip araya girip kapatalım. Bu şekilde vereceğimiz arayı yapalım. Alt zemini yapalım. 6 tane trabzan yapalım 2 zincir çekelim ve üç çekelim bir atlayıp ikinciye girelim. Başına bir alıp girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim.

Başına bir alıp girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Toplamda 6 tane trabzan oluşturalım. 10 zincir çekelim geriye dönelim ilk trabzanın tepesine kapatalım. Başına bir alıp girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Toplamda 6 tane trabzan oluşturalım.

10 zincir çekelim geriye dönelim ilk trabzanın tepesine kapatalım. 3 zincirle dönelim başına bir alalım yuva içine dönelim. 3. trabzanı yapalım başına bir alıp girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Tekrar yuva oluşturalım. Düz yüzünden ilk yuvanın başına batalım. 12 zincir çekelim ve fıstık toplayalım. Altından girelim. 18 ilmek toplayalım ipin ucunu alıp içinden geçelim ilmek yapalım. Bunu toplam 3 kez tekrarlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.