İki Şişle T Patik Modeli Yapımı

588
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere iki şişle yapılan patik modeli yapımı paylaşacağım. Sadece düz örgüden oluşan patik modeli. Modelimizin tamamı ters örgü haroşa dedeğimiz örgü tekniği ile yapılıyor.

Malzemeler

  • 2 adet patiklik ip
  • 4 numara şiş
  • Makas
  • İğne

Yapımı

Patik modeli için ilk olarak şişimize 48 ilmek atalım. İlk ilmeği ömeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği ömeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. Daha sonra diğer ipe geçelim her sırada renk değişimi olacak.

Krem ipimiz toplamda 5 sıra olacak krem ipi kopartalım diğer iple devam edelim. Başlangıç kısmından 12 adet ilmek keselim diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği ömeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim.

Şimdi ilmek sayımız 24 olacak. İlk ilmeği ömeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği ömeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim.

İlk ilmeği ömeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği ömeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. Bu şekilde toplam 78 sıra olana kadar devam edelim. Daha sonra dikim işlemine de geçelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.