İki Şişle Saray Süpürgesi Üçgen Şal Modeli

823
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere iki şişle saray süpürgesi üçgen şal modeli yapımını paylaşacağım. Kısa sürede kolayca yapabileceğiniz bir şal modeli. İster günlük hayatta iste çeyizler için örebileceğiniz bir örgü.

Malzemeler

  • 3 numara şiş
  • Orta kalınlıkta ip
  • Makas

Yapımı

Şal yapımı için öncelikle 5 ilmek yapalım ve bağlayalım. Çevirelim ilk sırayı düz olarak örelim. Bütün ilmekleri düz örelim ve çevirelim. İ ki düz örelim bir dolayalım bir düz örelim dolayalım ve iki düz örelim.

Çevirelim tersinde iki düz üç ters yapalım. Kenardaki ipleri hep düz örelim. Çevirelim iki düz örelim bir dolayalım düz örelim bir dolayalım iki düz örelim. Ters tarafa geçelim iki düz örelim beş ters iki düz örelim.

Çevirelim iki düz örelim. Bir dolayalım bir düz örelim bir dolayalım ve iki ilmek örelim. ki düz örelim bir dolayalım bir düz örelim dolayalım ve iki düz örelim. Çevirelim tersinde iki düz üç ters yapalım.

Kenardaki ipleri hep düz örelim. Çevirelim iki düz örelim bir dolayalım düz örelim bir dolayalım iki düz örelim. Ters tarafa geçelim iki düz örelim beş ters iki düz örelim. Çevirelim iki düz örelim. Bir dolayalım bir düz örelim bir dolayalım ve iki ilmek örelim. Bu şekilde artırma yapalım.

Artırma ilmekleri 17 olana kadar devam edelim. Bir ters iki düz olarak tekrardan devam edelim. Bir dolayalım bir düz iki ters örelim. Bu şekilde süpürge modeline devam edelim. İstediğimiz boyuta getirene kadar bu şekilde devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.