İki Şişle Püskül Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Merhaba hanımlar şimdi sizlere şişle örgü modeli yapımı paylaşacağım. Püskül örgü modeli örneğini lif modellerinde kullanılan bir model ama bu şiş ile yapılan değişik versiyon. Örgü modelini bebek yeleği olarak da yapabilirsiniz.

  • Malzemeler
  • Şiş
  • Orta kalınlıkta ip
  • Makas

Yapımı

Şiş ile örgü modeli yapımı için ilk olarak yapacağımız modelin uzunluğuna göre ilmek atalım. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri düz örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri düz örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim.

İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri düz örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim. Bu şekilde istediğiniz boyuta gelene kadar devam edelim ters örgüye. 4 adet ilmeği ters olarak örelim şişi ilmeğin içinden geçelim.

Şişe ipi 2 kez dolayalım diğer ilmeğin içinden geçirelim. Sıradaki ilmeği şişi ilmeğin içinden geçelim şişe ipi 2 kez dolayalım diğer ilmeğin içinden geçirelim. Diğer sıradaki şişi ilmeğin içinden geçelim şişe ipi 2 kez dolayalım diğer ilmeğin içinden geçirelim. Sıradaki ilmeği şişi ilmeğin içinden geçelim şişe ipi 2 kez dolayalım diğer ilmeğin içinden geçirelim.

Diğer sıradaki şişi ilmeğin içinden geçelim şişe ipi 2 kez dolayalım diğer ilmeğin içinden geçirelim. Sıradaki ilmeği şişi ilmeğin içinden geçelim şişe ipi 2 kez dolayalım diğer ilmeğin içinden geçirelim. Bu sıra bu şekilde ilerliyor. Dier kısma geçince bütün ilmekleri örelim.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.