İki Şişle Patik Yapımı

36.640
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere iki şişle kolayca yapabileceğiniz patik modeli yapımını paylaşacağım. Çeyizleriniz için çok şık duracak bir patik. İsterseniz ilmek sayılarını küçültüp bebek patiği olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Patiklik ip
  • 3 numara tığ
  • Makas

Yapımı

İki şişle patik modeli yapımı için öncelikle 54 ilmekle başlayalım. Önden de düz arkadan da düz olacak şekilde haroşa yapalım. Haroşa yaparak sıranın sonuna doğru gelelim.

Son ilmeği örmeden alalım ki kenarı düzgün olsun. Bu şekilde 16 sıra haroşa yapalım. 28 ilmek atlayıp işaret koyalım. Öteki tarafa da aynı şekilde işaret koyalım. İlmeği sol şişe geçirelim ikisini birlikte örelim.

İki tane düz iki ters örerek devam edelim. Kenar ilmeğini örmeden geçelim. Tersini çevirelim. Terse ters düze düz olacak şekilde örmeye devam edelim bu sırayı bu şekilde tamamlayalım.

İki düz iki ters şeklinde 16 sıra örelim. Tersini çevirelim. 28 ilmek atalım. Haroşa örerek sırayı tamamlayalım. Tersinden de haroşa yapalım. Baştaki gibi tekrar 16 sıra örelim.

İlk ilmeği sol şişe geçirelim iksini bir örelim. Bu şekilde tamamen keselim. İpi uzun bırakalım iğneyi geçirelim. Burun kısmı için dikmeye başlayalım. Bir atlayıp ikinciye geçirelim.

Bir atlayıp ikinciye yaparak devam edelim. İğneyle iyice sabitleyelim. Topuğa kadar bu şekilde dikelim. Patiğimiz bu şekilde tamamlanmış olacaktır iyi günlerde kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.