İki Şişle Patik Modeli Yapımı

3
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere iki şişle patik modeli yapımını paylaşacağım. Yelek modellerinde, bebek örgülerinde bir çok örgü modelinde kullanılan kolay bir model. Bu patik modelini ister birden fazla renk ile isterseniz tek renk ile örebilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 adet patik ipi
  • 3 numara şiş
  • 2 numara tığ
  • İğne
  • Makas

Yapımı

Patik modeli yapımı için 62 adet ilmek atalım. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmeği ters diğer ilmeği düz 1 ters 1 düz 1 ters 1 düz sıra sonuna kadar devam edelim en son ilmeği düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım ters olan ilmeği ters düz olan ilmeği düz örgü şeklinde devam edelim. 6 sıra olana kadar devam edelim diğer renge geçelim

1 sıra yapalım. Tekrar 6 sıra yeşil iple 1 sıra krem rengimizle yapalım en son yeşil rengimizle 4 sıra lastik yapıyoruz. Sıra başında ilk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak devam edelim en son ilmeği düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak devam edelim en son ilmeği düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak devam edelim en son ilmeği düz örgü olarak örelim çevirelim.

İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak devam edelim en son ilmeği düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak devam edelim en son ilmeği düz örgü olarak örelim çevirelim.

Bu şekilde 5 sıra yapalım. Sıra başına gelince 23 adet ilmeği örelim başka bir şişe alalım ortada 16 ilmeği örelim ters örgü olarak en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim.

İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak devam edelim en son ilmeği düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak devam edelim en son ilmeği düz örgü olarak örelim çevirelim. Bu şekilde devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.