İki Şişle Önü Lastik Patik Modeli Yapımı

223
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere iki şişle patik modeli yapımı paylaşacağım. Ön kısmı da lastik örgü modeli uygulanarak yapılmış bir model. Bu patik modeli yapımı isterseniz çeyizlik patik modeli olarak da kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet patiklik ip
  • 3 numara şiş
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Modelimize 40 adet ilmek atarak başlıyoruz. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım 1 arttırma yapalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmekten 1 önce arttırma yapalım en son ilmeği düz örgü olarak örelim çevirelim.

İlk ilmeği örmeden alalım 1 arttırma yapalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmekten 1 önce arttırma yapalım en son ilmeği düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım 1 arttırma yapalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmekten

1 önce arttırma yapalım en son ilmeği düz örgü olarak örelim çevirelim. Bu şekilde sağ ve sol kısımlardan 9 ar ilemk attıralım. Daha sonra artırmma yaptığımız gibi 9 ar ilmek keselim. Sağ tarftan 10 ilmek birden atalım sabit daha bu kısımdan artırma yapmayalım diğer ksımıdan 1 er tane artıralım Toplam 8 sıra olacak.

Daha sonra 32 ilmek birden keselim kalan ilmekleri düz örgü olarak örelim.7 sıra ördükten sonra 32 ilmek şişimize atalım 8 sıra da bu şekilde örelim. Daha sonra dikim işlemine geçelim.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.