İki Şişle Kolay Bot Patik Yapımı

278
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere iki şişle kolay bot patik yapımı paylaşacağım. Modeli isterseniz mavi renkle yaparak erkek patik modeli olarak kullanabilirsiniz isterseniz sarı renkle de yaparak hem kız hemde erkek patik yapımı olarak kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 adet patiklik ip
  • 3 numara şiş
  • Makas
  • İğne

Yapımı

Şişe 35 ilmek atarak başlıyoruz. 13 diş haroşa sırası örüp krem renge geçiyoruz 13 ilmek örüp geri dönüyoruz. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim.

İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ördüğümüz ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim.

İkinci krem renkli sıramızda 14 ilmek pembe renkle örerek geri dönüyoruz. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim.

Sonrasında krem renge geçerek tüm ilmekleri örüyoruz bu şekilde 6 defa krem renkle ördükten sonra renkle 9 diş haroşa sırası örüp 13. Sırada ilmekleri kapatarak örgümüzü bitiriyoruz. Modeli bitirdikten sonra dikme işlemine de geçerek modeli tamamlayalım.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.