İki Şişle Kışlık Çorap Yapımı

1.359
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere iki şişle çorap yapımı paylaşacağım.Patik modeli yapımı olarak da bilinen örgü modeli yapımı sadece ters örgü yapılarak ortaya çıkıyor. İki şişle örgü modeli yeni öğrenenlerin bile kolaylıkla yapabileceği bir model.

Malzemeler

  • 2 adet patiklik ip
  • Şiş
  • Makas
  • İğne

Yapımı

Çorap yapımı için 48 adet ilmek atalım. İlk ilmeği düz diğer ilmeği ters örgü olarak alalım diğer ilmeği düz diğer ilmeği ters örgü olarak alalım diğer ilmeği düz diğer ilmeği ters örgü olarak alalım diğer ilmeği bu şekilde lastik örgü modelini uygulayalım. Toplam 5 sıra olana kadar devam edelim diğer ipe geçelim.

İlk ilmeği düz diğer ilmeği ters örgü olarak alalım diğer ilmeği düz diğer ilmeği ters örgü olarak alalım diğer ilmeği düz diğer ilmeği ters örgü olarak alalım diğer ilmeği bu şekilde lastik örgü modelini uygulayalım. Bu şekilde 4 sıra 4 sıra renk değişimi yaparak devam edelim.

Daha sonra gri iple devam edelim ilk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeğide düz örgü olarak örelim çevirelim. ilk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeğide düz örgü olarak örelim çevirelim.

ilk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeğide düz örgü olarak örelim çevirelim. Bu şekilde devam edelim eksiltme yapalım daha sonra topuk kısmınıda ayarlayalım en son olarak da dikim işlemine geçerek devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.