İki Şişle Kabarcıklı İstiridye Örgüsü Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere kabarcıklı istiridye örgüsü yapımını paylaşacağım. Şiş işi örgüyü sevenlerin kolaylıkla yapabileceği bir model. Çeyizlik örgülerde mutlaka bulunması gerek bir örgü modeli.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • 3 numara ip
  • Makas

Yapımı

İki şişle kabarcıklı istiridye modeli yapımı için öncelikle 12 ilmek ve katlarından olacak şekilde ayarlayalım. İlk sırayı düz örelim. Bütün ilmekleri düz alalım. Sırayı tamamlayalım. Tersinde bir sıra ters örelim. İlmekleri ters alarak devam edelim.

Kenar ilmeğini örelim bir tane ters örelim. Üç ilmeği genişletelim ve soldan sağa doğru onları düz örelim. Bir dolayalım ve bir düz örelim üçüncüyü dolayalım bir düz örelim. Yani 4 artırma yapalım.

Ardından üç ilmeği bir keselim sola doğru keselim. Üç ters örelim ve üç ilmeği genişletelim. Onları soldan sağa doğru üçünü bir düz olarak keselim. Dolayalım bir düz örelim dolayıp bir düz örelim. 4 tane artırma yapalım.

Üç ilmeği sola doğru keselim. Üç ters ve üç ilmeği sağa doğru keserek ilerleyelim. Sonra kenar ilmeği yapalım. Bir düzü düz örelim. 9 tane ters örelim. Üçünü düz örelim tekrar 9 tane ters örelim.

1 düz örelim kenar ilmeği örmeden sağ şişe alalım. Ön yüze geçelim tersleri ters düzleri düz örelim. Bu sırayı normal şekilde örelim. Tersinde de yine aynı şekilde tersi ters düzü düz örerek devam edelim. Şimdi yer değiştirelim. Kenar ilmeğini örelim. Bir dolayalım bir düz örelim üçünü bir sola doğru keselim. Üç ters örelim Üç ilmeği bu sefer sağa doğru keselim. Üç tersi de bir solayıp düz örelim.

3 ilmeği sağa doğru üçünü bir örelim. Sonrasında bir dolayalım bir düz örelim kenar ilmeğini düz örelim. Bu şekilde devam edelim. İstediğiniz boyuta getirene kadar aynı şekilde örebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.