İki Şişle Fıstıklı Örgü Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere iki şişle fıstıklı örgü modeli yapımı paylaşacağım. Şişle yapılan örgü modeli yelek modellerinde ,battaniye modellerinde istediğiniz bütün örgü modelleriniz de kullanabilirsiniz. İsterseniz tek renk olarak değil de iki renkli olarak da çok hoş görünüm elde edebiliesiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Şiş
  • Makas

Yapılışı

Modelimize başlarken şişmize 4 ilmek ve katları olarak ilmek atalım. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim.

Önden düz arkadan ters olacak şekilde 4 sıra örelim. İlk ilmeği dü olarak örelim toplam 4 ilmek düz örelim. Ördüğümüz ikinci ve 3. ilmek arasına batalım ilmek çıkaralım diğer şişimizde 2. 3. ilmek arasında ilmek çıkaralım. Sıraki 4 ilmeği düz olarak örelim.

Biraz önce ilmek aldığımız kısımdan girelim ilmek çıkaralım diğer şişimizde 2. 3. ilmek arasında ilmek çıkaralım. Sıraki 4 ilmeği düz olarak örelim. Biraz önce ilmek aldığımız kısımdan girelim ilmek çıkaralım diğer şişimizde 2. 3. ilmek arasında ilmek çıkaralım.

Sıraki 4 ilmeği düz olarak örelim. Biraz önce ilmek aldığımız kısımdan girelim ilmek çıkaralım diğer şişimizde 2. 3. ilmek arasında ilmek çıkaralım. Sıraki 4 ilmeği düz olarak örelim. Biraz önce ilmek aldığımız kısımdan girelim ilmek çıkaralım.

Bu şekilde devam edelim. Kenar ilmeği örelim 4 ilmeği örelim almış oldumuz ilmeği örmeden şişimize alalım. Tekrar 4 ilmeği örelim almış oldumuz ilmeği örmeden şişimize alalım. 4 ilmeği örelim almış oldumuz ilmeği örmeden şişimize alalım.

Tekrar 4 ilmeği örelim almış oldumuz ilmeği örmeden şişimize alalım. 4 ilmeği örelim almış oldumuz ilmeği örmeden şişimize alalım. Tekrar 4 ilmeği örelim almış oldumuz ilmeği örmeden şişimize alalım. Bu şekilde istediğimiz boyuta gelene kadar devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.