İki Şişle Fırfırlı Patik Yapımı

9.523
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere fırfırlı patik yapımını paylaşacağım. Şişle yapılan bu patik modeli boğaz kısmındaki fırfırla çok farklı bir görünümü sağlıyor. Çeyizlerde olması gereken bir patik modeli.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta patiklik ip
  • 3 numara şiş
  • Makas

Yapımı

Şiş işi fırfırlı patik yapımı için öncelikle 106 ilmekle başlayalım. Çevirelim ve önden düz arkadan da düz olacak şekilde haroşa yapalım. Sıranın sonuna kadar bu şekilde gidelim. Son ilmek için ipi iöne alalım ve o şekilde çıkaralım. Çevirelim ve haroşaya devam edelim.

7 sıra haroşa olacak şekilde örelim. Ardından desene geçelim. Selanik örgü modeline geçelim. Bir ters bir düz örerek burayı örelim. Bir düz bir ters örelim. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edelim. Şimdi selanik örgü modeline geçelim. Tersine geçelim.

Tersi ters düzü de bir alt yuvaya batarak düz örelim. Tersi normal şekilde örelim düzü alta batarak yapalım. 1 ters bir düzü de alta batarak örelim. Böyle sırayı tamamlayalım. Tersi normal şekilde düzleri alt yuvaya batarak örelim. Bu şekilde 9 sıra devam edelim.

Ortada 14 ilmek kalacak şekilde yanlardan ayıralım ve işaretleyelim. Yanlardan 47. ye işaret koyalım. Düz örerek devam edelim. İkinci işarete kadar düz örelim. Çevirelim sonrasında haroşa yapalım. 14. ve 15.yi ikisini bir ters olarak örelim. Çevirelim sonrasında haroşaya devam edelim.

Yanlarda 23 ilmek kalana kadar bu şekilde örmeye devam edelim. Tersine geçelim ve lastik örgüye başlayalım. Bir ters bir düz örelim. Bir ters bir düz alarak devam edelim. 24 sıra lastik örgü yapalım ve fırfıra geçelim. Bir düz alalım bir dolayalım ve iki tane ters örelim.

Bir düz örelim bir dolayalım iki ters örelim. Yani artırma yapalım. Bir düz alalım bir dolayalım ve iki tane ters örelim. Bir düz örelim bir dolayalım iki ters örelim. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edelim. Tersine gelince tersleri ters düzleri düz örelim. Artırtığımız ilmekleri de ters örelim.

2 ters iki düz örelim. 2 tane düz örelim dolayalım ve iki tersi örelim. 2 düz örelim tersin öncesinde artırma yapmış olalım. 2 düz üç ters örerek devam edelim. Sıra sonuna kadar gelelim. Bu şekilde devam edelim ve keselim. İpi uzun bırakalım ve dikelim. Bu şekilde patiğimiz bitmiş olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.