İki Şişle Düz Burunlu Patik Yapımı

749
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere iki şişle düz burunlu patik yapımı paylaşacağım. Şişle örgü yapmaya başlayanların bile kolaylıkla yapabileceği bir patik modeli. Modeli isterseniz çeyizlik patik olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 adet patikli ip
  • 3 numara şiş
  • 2 numara tığ
  • Makas
  • İğne

Yapılışı

İki şişle düz burunlu patik yapımı için ilk olarak şişimize 48 ilmek atalım. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeğide düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeğide düz örgü olarak örelim çevirelim.

İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeğide düz örgü olarak örelim çevirelim. 4 sıra ters yaptıktan sonra diğer renge geçelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeğide düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeğide düz örgü olarak örelim çevirelim.

Bu şekilde 4 sırada bir değişimi yapalım. Toplamda 8 defa renk değişecek 9. sırada sadece ön kısma gelince başlangıç ve sonunda eksiltmeler yaparak 22 ilmeğe düşürelim. Daha sonra bütün ilmekleri de keselim ve dikim aşamasına geçelim.

En son olarak ana rengimizi alarak 5 zincir çekelim 3. zincire 1 trabzan yapalım yanına 1 trabzan daha yapalım. 3. boşluğa sabitliyelim. 5 zincir çekelim 3. zincire 1 trabzan yapalım yanına 1 trabzan daha yapalım. 3. boşluğa sabitliyelim. 5 zincir çekelim 3. zincire 1 trabzan yapalım yanına 1 trabzan daha yapalım. 3. boşluğa sabitliyelim. Bu şekilde bütün etrafını tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.