İki Şişle Dalgalı Erişte Etol Şal Modeli

1.056
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere iki şişle dalgalı erişte etol şal modeli yapımını paylaşacağım. İster çeyizler için ister günlük için örebilirsiniz. Bu örgüyü yelek modellerinde de kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • İki şiş
  • Makas

Yapımı

İki şişle dalgalı erişte etol şal modeli yapımı için öncelikle 27 ilmek atalım. Çevirelim ve haroşa yapalım. Önden de düz arkadan da düz olacak şekilde haroşa yapalım. 2 sıra böyle devam edelim. Kenar ilmeğini örelim.

Haroşayı yaparken şişe iki dolayalım çekelim ikinciye batalım üç dolayalım ve çekelim. Üçüncüye batarken 4 dolayıp çekelim. 4. ye batarken üç dolayalm. 5. ye iki dolayalım ve çekelim. 5 tane normal haroşa örelim. Şişe iki dolayalım çekelim ikinciye batalım üç dolayalım ve çekelim.

Üçüncüye batarken 4 dolayıp çekelim. 4. ye batarken üç dolayalm. 5. ye iki dolayalım ve çekelim. 5 tane normal haroşa örelim. Şişe iki dolayalım çekelim ikinciye batalım üç dolayalım ve çekelim. Üçüncüye batarken 4 dolayıp çekelim. 4. ye batarken üç dolayalm.

5. ye iki dolayalım ve çekelim. 5 tane haroşa örelim. Haroşa örerek sırayı tamamlayalım. Bu şekilde bir ilmek olacak şekilde alalım. Haroşaya devam edelim. Son ilmeği örmeden alalım. Çevirelim iki sıra haroşa yapalım.

Tersine geçelim ve haroşa örelim. Çevirelim ön yüze geçelim. 6 ilmek haroşa örelim. Şişe iki dolayalım çekelim ikinciye batalım üç dolayalım ve çekelim. Üçüncüye batarken 4 dolayıp çekelim. 4. ye batarken üç dolayalm. 5. ye iki dolayalım ve çekelim.

5 tane normal haroşa örelim. Şişe iki dolayalım çekelim ikinciye batalım üç dolayalım ve çekelim. Üçüncüye batarken 4 dolayıp çekelim. 4. ye batarken üç dolayalm. 5. ye iki dolayalım ve çekelim. 5 tane normal haroşa örelim. Bu şekilde modelimizi ilerletelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.