İki Şişle Çorap Yapımı

2.831
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere iki şişle çorap yapımını paylaşacağım. Hazır kış aylarındayken severek kullanabileceğiniz kolay bir çorap modeli. İsterseniz çeyizlik olarak da örebilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 renk patik ipi
  • İpinize uygun tığ
  • Aksesuar vb.

Yapımı

İki şişle çorap yapımı için öncelikle ilmekleri atalım. Kenar ilmeğini süz örelim iki ters iki tane düz lastik örelim. İki ters iki tane de düz yapalım. İki ters iki tane de düz örelim. Kenar ilmeğini süz örelim iki ters iki tane düz lastik örelim. İki ters iki tane de düz yapalım.

İki ters iki tane de düz örelim. Bu şekilde sıra sonuna kadar gelelim. Son bir ilmeği de örmeden sağ şişe alalım. Çevirelim. Terslerin ters düzleri düz örelim. İki ters iki düz örelim. İki tanesini ters ördükten sonra iki düzü de düz olacak şekilde örelim.

Terslerin ters düzleri düz örelim. İki ters iki düz örelim. İki tanesini ters ördükten sonra iki düzü de düz olacak şekilde örelim. 15 sıra bu şekilde örelim ve diğer renge geçelim . Haroşa yapalım. Önden de düz arkadan da düz örelim. Haroşa yaparak sırayı tamamlayalım. Pembe ipi keselim iki ipi birbirine bağlayalım.

Çevirelim ters ilmeği haroşa örerek tamamlayalım. Artırmayla devam edelim. İlk ilmeği alalım. Bir ilmekten iki ilmek çıkaralım. Sonrasında normal örelim. En son kısımda da artırma yapalım. Tersinde hiçbir işlem yapmadan haroşa olacak şekilde örelim.

İlmeği alalım çıkarmayalım sonra arkadan öne doğru alıp bir ilmekten iki ilmek çıkaralım. Artırmayı sonda da yapalım. Tersinde yine bir şey yapmadan örelim İlmeği alalım çıkarmayalım sonra arkadan öne doğru alıp bir ilmekten iki ilmek çıkaralım. Artırmayı sonda da yapalım. Bu şekilde patiğimizi örelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.