İki Şişle Çeyizlik Patik Yapımı

1.363
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün de iki şişle çeyizlik patik yapımı anlatacağım. Çeyizlik örgülerinizde mutlaka bulunması gereken bir patik. Umarım sizlerde beğenip sevdiklerinizle paylaşırsınız.


Malzemeler

  • 2 farklı renkte patiklik ip
  • İpinize uygun şiş (3)
  • Makas

İki Şişle Çeyizlik Patik Yapımı

İki şişle yapılan patik modelimize ilk olarak şişimize 106 ilmek atarak başlıyoruz.9 sıra ters örgüyle devam edelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim.

İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim. Diğer renge geçiş yapalım daha sonra 30 ilmeği ters örgü olarak örelim . 30 ilmekten sonra 2 ter 2 düz şeklinde devam edelim. Örgümüzün ters örgü olan kısmına baktığımız zaman 2 sıra gözükecek. 2 sıradan sonra diğer renge geçiş yapalım.

Örgü tekniğimiz aynı şekilde olacak. Yani 30 ilmek ters 2 ters 2 düz şeklinde olacak. Toplam 6 sıra bu şekilde devam edelim. Tekrar diğer renge geçelim yine 30 ilmeği örelim ters düz ördüklerimizi tersse ters düz ise düz olarak keselim.

Bundan sonraki sırada eksilttiğimiz yerde düz olarak keselim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim.

İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim.

Kesme işlemimiz bittikten sonra toplam 4 sıra ters örgüye devam edelim. Sonra bütün ilmekleri keselim.Yan ve alt kısmı iğne ile dikerek açık olan kısımları kapatalım. Bu şekilde iki şişle patik modelimizin yapımını bitirmiş olduk. İyi günlerde kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.