İki Şişle Burgulu Örgü Çorap Yapımı – İki Şile Çorap Nasıl Örülür ?

13.402
A+
A-

İki Şişle Burgulu Örgü Çorap Nasıl Örülür ?

Merhaba kızlar sizlerle birlikte iki şişle burgulu örgü çorap yapımı konusu anlatacağız. Son haftalarda malum kış olması sebebi ile sizlere bir çok örgü patik modelleri. Örgü çorap yapımı, bayan babet patik nasıl yapılır konuları gibi onlarca konu paylaştım. İnşallah yeni modeller buldukça da paylaşmaya devam edeceğim.

İki şişle burgulu örgü bot patik yapımıİki şişle burgulu örgü bot patik yapımı
İki şişle burgulu örgü bot patik yapımı

Gördüğünüz gibi bugünkü konumuz tam olarak bir örgü patik yapımı değilde. Örgü çorap yapımı hakkında. Peki neden bu modele patik yapımı demedim de örgü çorap yapımı dedim. Çünkü patik modellerinde patik tabanı yaparız biraz daha ayakkabımsı bir görünüşü olur. Bu örgü çorap modelimiz ise komple ayağı bütün olarak saran bir yapısı olduğu için ben buna örgü çorap dedim.

Tabi birde 5 şişle örülen örgü çoraplar var. Onu daha önceden sizlere 5 şişle örgü çorap yapımı adlı konumuzda anlatmıştım. Dilerseniz bu konuya bakabilirsiniz. Resme tıklayabilirsiniz.

Burada ise sizlere çorabımızın ön yüzünde ayağımızın üzerinden ayak bileğimize kadar değişik bir burgulu örgü modeli ile süsleme var.

Belki böyle bir çoraba şehir hayatında kombili bir evde ihtiyaç olmaz ancak kendi el ördüğünüz çorap patik modelini giymek çok sevkli olacaktır.

Yine örgü çorap modelimin bir diğer özelliği ise çorabımızın bilek kısmı lastik örgü benzeri bir örgü modeli ile örülmüş. Yanlar ve taban haroşa örgü ile örülmüş. Bu örgü çorabı yapmak isteyenler için üç şiş örgü tekniği bilmeleri gerekiyor.

Haroşa Örgü Nasıl Yapılır ?

Lastik Örgü Nasıl Örülür

Burgulu örgü modelleri ve yapılışı

İşte bu üç örgü tekniğini de yukarıda verdiğim bağlantılardan bakarak öğrenebilirsiniz.

İki Şişle Burgulu Örgü Çorap Yapımı

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe