İki Şişle Bebek Patik Yapımı

208
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere bebek patik yapımı paylaşacağım. Şişle örgü modeli yapımında bundan daha kolay bir model bulamazsınız. Sayılarını fazlalaştırarak daha büyük bebek patik yapımına uyarlayabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet patiklik ip
  • 3 numara şiş
  • Makas
  • Tığ

Yapımı

İlk olarak şişimze 26 ilmek atrak başlayalım. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim.

İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. Bu şekilde 12 sıra ters örgü örelim. Başa gelince 14 ilmek keselim. 2 ters 2 düz örelim. Lastik modeli uyguluyoruz 7 sıra olana kadar.

Daha sonra tekrar başa gelince 14 ilmek şişe atalım. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim.

İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. Bu şekilde yaptıktan sonra dikim işlemine geçelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.