İki Şişle Bebek Patiği Yapımı

2.988
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere iki şişle bebek patiği yapımını paylaşacağım. Kısa sürede yapabileceğiniz kolay bir patik modeli. 6-12 aylık bebekler için yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 renk patiklik ip
  • İki şiş
  • Makas

Yapımı

İki şişle bebek patiği yapımı için öncelikle şişe 24 tane ilmek atalım. Diğer ilmekleri ters olarak örelim. Mavi iple ters örgü yapalım. İlk ilmeği örmeden alalım ötekilerini ters olarak örelim. Son ilmeği de düz olacak şekilde örelim. Bu şekilde ilk sırayı tamamlayalım.

Çevirelim. Yine aynı şekilde ilkini örmeyelim öbürlerine de ters örgü yapalım. Toplam 11 sıra bu şekilde devam edelim. İki ilmeği birden alalım ve eksiltme yapalım. 8 tane ilmeği eksiltelim. Ters kısımdayken krem renge geçelim ve sabitleyelim.

İlk ilmeği örelim ve ters örgüyle örelim. En son ilmeği düz olarak örelim. Çevirelim ön kısma gelelim. İlkini örmeyip düz örgüyle devam edelim. Çevirelim ilk kısımdayken örmeden alalım diğerlerini ters alalım. Diğer kısımda da düz örgü yapalım.

İlk ilmeği örelim ve ters örgüyle örelim. En son ilmeği düz olarak örelim. Çevirelim ön kısma gelelim. İlkini örmeyip düz örgüyle devam edelim. Çevirelim ilk kısımdayken örmeden alalım diğerlerini ters alalım. Diğer kısımda da düz örgü yapalım. Çevirelim ilkini örmeden alalım. Diğer ilmekleri düz örelim. Ön kısımda düz olarak ördüğümüz 2. sırayı yapalım. Diğer ipi örelim iç kısmı sayarak 3 sıra yapıp maviye geçelim.

İlkini örelim ve ters örgü yapalım. İç kısımdan bakınca kremle 3 sıra yapmış olalım. Mavi iple ters örerek devam edelim. Çevirelim ön kısmını da ters örgüyle örelim. İlmeklerin hepsini düz olarak örelim. Ön kısımda düz örelim. Mavi iple de ters olarak devam edelim. Bu şekilde patiğimizi tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.