İki Şişle Babet Patik Yapımı

18.744
A+
A-

Merhaba hanımlar kış aylarının vazgeçilmezi patik modeli birde bu şekilde yapalım. İki şişle yapılan çok da zarif duran patik modelimiz yapmayan pişman olur.

Malzemeler

  • 2 adet patiklik ip
  • Şiş
  • Tığ
  • Makas
  • İğne

Yapılışı

İki şişle babat patik yapımı için ilk olarak şişimize ilmek atarak başlıyalım. Toplama da 90 adet ilmek atalım. İlk ilmekla berabar örmeye başlıyalım. Ters örgü olarak yani haroşa yaparak sıramızı tamamlayalım. Her modelde olduğu gibi son ilmeği düz olarak örelim.

Modelimizi çevirelim ilk ilmekle beraber ters örgüye devam edelim. Toplamda 8 sıra haroşa örgü yapalım. 8 sıradan sonra ilk ilmeği ters alalım diğer ilmeği düz olarak örelim diğer ilmeği ters örgü olarak örelim diğer ilmeği düz olarak örelim diğer ilmeği ters örgü olarak örelim.

Bu şekilde bu sırayı tamamlayalım. Ters ilmeği ters olarak örelim diğer düz olan ilmeği 1 alt kattaki ilmeğe batarak örelim. Sıradaki ters ilmeği yine ters olarak örmeye devam edelim.

Diğer düz olan ilmeği 1 alt kattaki ilmeğe batarak örelim. Ters ilmeği ters olarak örelim diğer düz olan ilmeği 1 alt kattaki ilmeğe batarak örelim. Sıradaki ters ilmeği yine ters olarak örmeye devam edelim. Diğer düz olan ilmeği 1 alt kattaki ilmeğe batarak örelim. Bu şekilde ilerleyelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.