İki Şiş Mevsimlik Küçük Kalpler Örgü Modeli

Merhaba hanımlar şimdi sizlere şişle yapılan örgü modeli paylaşacağım. Şiş ile örgü örmeyi seven hanımlar bu örgü modeli ile bebek yelek modeli yapımı olarak isterseniz gelin yeleği olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Şiş
  • Makas

Yapımı

Örgü modeli yapımı için şişimize yapacağımız modelin uzunluğuna göre ilmek atalım model 2 ve 2 nin katları üzerine oluyor. 1 sıra da düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği öremeden alalım Sıradaki ilmeğin içinden şişi geçirelim 2 defa dolayalım çekelim.

İlmeğin arasına girelim 2 defa şişe ipi dolayalım çekelim. Sıradaki ilmeği öremeden alalımdiğer ilmeğin içinden şişi geçirelim 2 defa dolayalım çekelim. İlmeğin arasına girelim 2 defa şişe ipi dolayalım çekelim çevirelim. İlk ilmeği öremeden alalım sıradaki ilmeği iki ilmeği açalım diğer şişe geçirelim ilmeği diğer ilmeğin içinden geçirelim düz örgü olarak örelim diğer ilmeği de düz öregü olarak örelim.

Sıradaki ilmeği öremeden alalım sıradaki ilmeği iki ilmeği açalım diğer şişe geçirelim ilmeği diğer ilmeğin içinden geçirelim düz örgü olarak örelim diğer ilmeği de düz öregü olarak örelim. Sıradaki ilmeği öremeden alalım sıradaki ilmeği iki ilmeği açalım diğer şişe geçirelim ilmeği diğer ilmeğin içinden geçirelim düz örgü olarak örelim diğer ilmeği de düz öregü olarak örelim çevirelim.

İlk ilmeği öremeden alalım Sıradaki ilmeğin içinden şişi geçirelim 2 defa dolayalım çekelim. İlmeğin arasına girelim 2 defa şişe ipi dolayalım çekelim. Sıradaki ilmeği öremeden alalım Sıradaki ilmeğin içinden şişi geçirelim 2 defa dolayalım çekelim. Bu şekilde istediğimiz boyuta gelene kadar devam edelim.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.