İki Şiş İle Oyuncak Bebek Yapımı

9
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere iki şiş ile oyuncak bebek yapımını paylaşacağım. Çocuklarınıza daha doğal olarak yapabileceğin harika bir oyuncak. İsterseniz örgü oyuncağa farklı eklemeler de yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 numara şiş
  • Elyaf
  • Orta kalınlıkta ip

Yapımı

Örgü oyuncak bebek yapımı için öncelikle kahverengi iple 50 ilmek atalım. Çevirelim ve haroşa örelim. Önden de düz arkadan da düz örerek sırayı tamamlayalım. Çevirelim ve örmeden alalım ilkini. Tekrar haroşa ile devam edelim. 5 sıra haroşa örelim. Önden düz arkadan ters örerek devam edelim. Yeşil ipe geçelim ve sırayı tamamlayalım.

Ters yüze geçelim ilk ilmeği örmeden alalım. Ters örmeye devam edelim. Önden düz arkadan ters örmeye devam edelim. Toplam 10 cmlik bir örgü yapalım. Pembe ipe geçelim ve devam edelim. Bir üst sırada birbirine bağlayalım. Bu sırada da önden düz arkadan ters örmeye devam edelim. Çevirelim tersinden ters örelim.

Düz tarafından düz örerek sırayı tamamlayalım. Ters yüze geçelim ilk ilmeği örmeden alalım. Ters örmeye devam edelim. Önden düz arkadan ters örmeye devam edelim. Toplam 10 cmlik bir örgü yapalım. Pembe ipe geçelim ve devam edelim. Bir üst sırada birbirine bağlayalım. Bu sırada da önden düz arkadan ters örmeye devam edelim.

Çevirelim tersinden ters örelim. Düz tarafından düz örerek sırayı tamamlayalım. 9,5 cm olana kadar bu şekilde örmeye devam edelim. Boyun kısmı için eksiltme yapalım. 4 ilmek örelim ikisini bir alalım. 4 ilmek örelim iki ilmeğin iksini bir örelim. 4 ilmekte bir eksiltme yaparak sırayı tamamlayalım.

Tersine geçelim ve bütün ilmekleri ters örelim. Beyaz ipe geçelim ve sabitleyelim. Önden düz arkadan ters örerek 6,5 cm olana kadar örelim. Şapkası için tekrar yeşil ipe geçelim. 3 sıra haroşa yapalım. Önden de düz arkadan da düz örerek devam edelim. 2 cm de önden düz arkadan ters örelim. Eksiltmeye başlayalım. 3 ilmek örelim iki ilmeğin ikisini bir örelim. 3 ilmek örelim sıradaki iki ilmeğin ikisini bir çekelim.

Tersinde hepsini ters olarak örelim. İki ilmek örelim ikisini bir örelim. Bu sırayı da bu şekilde tamamlayalım. İki taraftan dikelim. Ardından bacak ayrımı için ortadan tekrar dikelim ve sonradan saçlarını ayarlayalım. Gözleri ve ağzı için ister örebilirsiniz. İsterseniz de düğme vb. ekleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.