İki Şiş İle Dikişsiz Patik Yapımı

77
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere iki şiş ile dikişsiz patik yapımı paylaşacağım. Şişle yapılan patik modeli diğer patik modellerine göre dikim yapılmıyor. Sadece önde duran kemer örgü dikiyoruz o kadar.

Malzemeler

  • 2 adet patiklik ip
  • Şiş
  • Makas
  • İğne

Yapımı

Şişimize ilmek atalım toplamda 80 adet ilmek atalım. İlk ilmeği de ters örgü olarak örelim diğer ilmekleride ters örgü olarak örelim. En son ilmeği öremeden şişimize alalım çevirelim. Bütün ilmekleri ters örgü olarak örelim. 3 adet ilmeği örelim şişimize ipi dolayarak arttırma yapalım diğer ilmekleride aynı şekilde örelim. Toplam da 4 sıra örelim çevirelim. İlk baştan sayarak 26 ilmeği keselim.

2 ters örelim 3 ilmek düz örgü örelim 2 ters örgü örelim 3 adet ilmeği düz örgü olarak örelim. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edelim. İlk ilmeği örelim sırasıyla ters örgü olanaları ters örgü düz örgü olanları düz örgü olarak örelim.

İlk ters örgüleri örelim düz ilmeği şişimize alalım diğer 2 ilmeği düz olarak örelim örmeden aldığımız düz ilmeği ilmeklerin üzerinden alalım. 2 ters ilmekleri yine ters olarak örelim düz ilmeği şişimize alalım diğer 2 ilmeği düz olarak örelim örmeden aldığımız düz ilmeği ilmeklerin üzerinden alalım. 2 ters ilmekleri yine ters olarak örelim düz ilmeği şişimize alalım diğer 2 ilmeği düz olarak örelim örmeden aldığımız düz ilmeği ilmeklerin üzerinden alalım.

2 ters ilmekleri yine ters olarak örelim düz ilmeği şişimize alalım diğer 2 ilmeği düz olarak örelim örmeden aldığımız düz ilmeği ilmeklerin üzerinden alalım. 2 ters ilmekleri yine ters olarak örelim tekrar aynı düz ilmeği şişimize alalım diğer 2 ilmeği düz olarak örelim örmeden aldığımız düz ilmeği ilmeklerin üzerinden alalım.Bu şekilde devam edelim topuk kısmınıda yaparak patiği bitirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.