İki Şile Bebek Patik Modeli Yapımı

266
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere iki şişle yapılan örgü modeli paylaşacağım. Bebek patik modeli yapımını daha önce hiç bu kadar kolay olarak görmediğinizden eminim. Bebek patik modeli istediğiniz renkler de yaparak hem kız hemde erkek bebek patiği olarak kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet patiklik ip
  • Şiş
  • Makas

Yapımı

Örgü modelimize ilk olarak 46 adet ilmek atalım. Modelimizin tamamı ters örgü modeli. Patik modeli bu sayılarla toplam 10 sıra kadar ters örgü örerek devam edelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim.

İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim.

11. sıraya gelince 13 ilmek örelim diğer ilmekleri 2 şer 2 şer alarak örelim. En sonda 13 ilmek kalana kadar. Daha sonra iç kısmı hiçbir işlem yapmadan örelim diğer kısma gelince 13 ilemeği örelim diğer ilmekleri keselim son kısımda 13 ilmek kalana kadar. Daha sonra 13 ilmeği 3 sıra kadar örelim 20 ilmek artıralım. Ön kısma gelince bütün ilmekleri keselim. Daha sonra da dikelim istediğiniz süs akseuar kullanarak modeli değiştirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.