İki Renkli Yuvarlak Lif Yapımı

67
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere iki renkli yuvarlak lif ipi yapımını paylaşacağım. Bu modeli isterseniz çeyizlik lif modeli olarak isterseniz de günlük lif modeli olarak kullanım için örebilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 numara tığ
  • İki renk lif ipi

Yapımı

Lif modeli yapımı için ilk olarak 12 adet zincir çekelim ilk zincire batarak halka şekli verelim. İlmeği uzatalım 1 adet fıstık yapalım kapatalım 1 adet fıstık tepeye yapıp kapatmadan halkanın içine 1 adet daha fıstık yapalım ikisini bir kapatalım. 1 adet fıstık yapalım kapatalım 1 adet fıstık tepeye yapıp kapatmadan halkanın içine 1 adet daha fıstık yapalım ikisini bir kapatalım.

Bu şekilde üstte gözüken 8 adet fıstık olacak. İpi kopartalım diğer ipi sabitliyelim fıstık arasına 5 adet zincir çekelim tığın başını 2 defa alalım aynı yere toplamda 6 adet trabzan yapalım. Arada zincir çekmeden diğer fıstık arasına geçip 6 adet trabzan yapalım tığın başını 2 defa alalım aynı yere toplamda 6 adet trabzan yapalım.

Bu sırayı bu şekilde tammalayalım. Üst sıraya geçince olduğumuz kısma 1 fıstık yapalım kapatalım. Tepeye 3 lü fıstık yapalım kapatmadan trabzan tepesine batalım ilmek alalım diğer trabzan tepesine batalım 1 ilmek alalım yan yana 3 adet ilmek toplayalım iki sini birden kapatalım. Tepeye 3 lü fıstık yapalım kapatmadan trabzan tepesine batalım ilmek alalım diğer trabzan tepesine batalım

1 ilmek alalım yan yana 3 adet ilmek toplayalım iki sini birden kapatalım. Üst sıraya geçince 5 adet zincir çekelim tığın başını 2 defa alalım aynı yere toplamda 6 adet trabzan yapalım. Arada zincir çekmeden diğer fıstık arasına geçip 6 adet trabzan yapalım tığın başını 2 defa alalım aynı yere toplamda 6 adet trabzan yapalım. Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. Bu şekilde lif modeli yapımına devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.