İki Renkli Yıldız Lif Yapımı

2.531
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere iki renkli yıldız lif yapımı paylaşacağım. Lif modeli isterseniz tek renk olarak da yapabilirsiniz. Fıstık modeli üzerine yapılan modeli ilerledikçe yıldız şeklini alıyor.

Malzemeler

  • 2 adet lif ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Lif yapımı için ilk olarak 4 adet zincir çekelim ilk zincire batarak birleştirelim. Oluşan halkanın içine fıstık yapalım 1 zincire çekelim 1 adet daha fıstık yapalım. Bu şekilde 5 adet fıstık yapalım. Sıradaki boşluğa 1 adet fıstık yapalı 1 zincir çekelim aynı yere 1 adet daha fıstık yapalım.

2 adet zincir çekelim diğer boşluğa geçelim 1 adet fıstık yapalı 1 zincir çekelim aynı yere 1 adet daha fıstık yapalım. 2 adet zincir çekelim diğer boşluğa geçelim 1 adet fıstık yapalı 1 zincir çekelim aynı yere 1 adet daha fıstık yapalım. 2 adet zincir çekelim diğer boşluğa geçelim aynı şeklide 1 adet fıstık yapalım

1 zincir çekelim aynı yere 1 adet daha fıstık yapalım. 2 adet zincir çekelim diğer boşluğa geçelim bu şekilde sırayı tamamlayalım diğer ipe geçelim. Sıradaki boşluğa fıstık yapalım 1 adet zincir çekelim 1 adet aynı yere fıstık yapalım 1 adet zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım 1 zincir aynı yere fıstık yapalım yani aynı yere 4 adet fıstık yapılacak.

2 adet zincir çekelim Sıradaki boşluğa fıstık yapalım 1 adet zincir çekelim 1 adet aynı yere fıstık yapalım 1 adet zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım 1 zincir aynı yere fıstık yapalım yani aynı yere 4 adet fıstık yapılacak. Bu şekilde sırayı tamamlayalım. Üst sıralardada aynı şekilde devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.