İki Renkli Tomurcuk Patik Modeli

3
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ ile yapılan patik modeli yapımı paylaşacağım. Patik modeli yapımı isterseniz daha uzun yaparak bot patik olarak da kullanabilirsiniz. Tercihe göre babet patik modeli olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapımı

Patik yapımı için 15 zincir çekelim. Çektiğimiz zincirin üzerine 13 tane trabzan yapalım. Yaptığımız trabzanların karşılıklı olarak 13 trabzan daha yapalım. Üst sıraya gelince her trabzana 1 defa batalım sadece sağ ve sol traftan 2 trabzana 2 defa batalım. Üst sıraya gelince her trabzana 1 defa batalım sadece sağ ve sol traftan 2 trabzana 2 defa batalım.

Bu şekilde trabzan sayımız 46 olana kadar artırma işlemimizi yapıyoruz.Patik ucu küt olandan yaptım bu modeli. Diğer renge geçelim 3 adet zincir çekelim 3. trabzan tepesine batalım 1 adet trabzan yapalım başta oluşan boşluğa 5 defa tığa ipi dolayalım 1 defa da trabzan yaptığımız kısma batalım hepsini birden çekelim.

3 adet zincir çekelim 3. trabzan tepesine batalım 1 adet trabzan yapalım başta oluşan boşluğa 5 defa tığa ipi dolayalım 1 defa da trabzan yaptığımız kısma batalım hepsini birden çekelim. Bu şekilde her sırada renk değişerek modeli tekrar edelim. Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor

Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım. Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım. Bu şekilde patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.