İki Renkli Tığ Oyası Örnekleri – Kolay Yapılan İki Renkli Tığ Oyaları

Birbirinden güzel iki renkli tığ oyası örnekleri

Hanımlar sizlere bugün iki renkli tığ oyası örnekleri tanıtmak istiyorum. İğne oyası yapması bilmeyen bayanlara tığ oyası yapmak çok daha kolay gelmektedir. Tığ ile çok daha çabuk yazma oyaları veya havlu kenarı örnekleri yapılmaktadır.

Peki bu iki renkli tığ oyası örnekleri konusu nereden açmak aklıma geldi diye soracak olursanız.  Sizlere iki renkli bebek hırka modelleri araştırırken birde baktım ki hanımlarımız kolay yapılan iki renkli tığ oyası örnekleri arıyorlardı. Bende sizler için birbirinden güzel ve kolay yapılan iki renkli tığ oyası örnekleri derledim.

Eskilerden günümüze kadar hiçbir değişikliğe uğramadan gelmiş pek çok adet, gelenek ve görenek mevcuttur. Çeyiz olayı da bu adetlerden bir tanesidir. Çeyiz sandığının içeriği ise her geçen gün yenilenen ve gelişen eşyalara sahiptir.İki renkli tığ oyası örnekleri

Bu sandıkların içini dolduran neredeyse temel taşı diyebileceğimiz en çok kullanılan eşyalar arasında, danteller, dantelli havlular, yatak örtüleri ve oyalı yazmalar yer almaktadır. Tabi liste sadece bu saydıklarımızla sınırlı kalmayıp, daha da uzamaktadır.

Hanımlar size muhteşem güzellikte yeni havlu kenarı modelleri getirdim.

Ancak sayılanlar temel öğeleri oluşturur. Tığ oyası ve iğne oyası yazmalar da muhakkak bir genç kızın sandığında olması gereken unsurlar arasındadır.  İki renkli tığ oyası örnekleri, da bahsedilen değişik ve yeni modeller içinde yer almaktadır.

İki renkli tığ oyaları, görünüş itibari ile oldukça zarif bir görünüme sahiptir. Örmesi de bir o kadar zevkli olan basit iki renkli tığ oyaları, yazmalarınızın kenarlarını süsleyerek şık bir model ortaya çıkmasını sağlayacaktır.İki renkli tığ oyası örnekleri

Oya yapmayı seven herkes için farklı şeyler üretmek adeta bir amaç haline gelmiştir. Sürekli aynı modelleri farklı renklerde yapmak hem sıkıcı hem de sıradandır. Ama gerek kendinizi geliştirmek açısından gerekse ortaya yeni şeyler çıkarmak açısından gündemdeki oya çeşitlerini takip etmekte fayda vardır.

Çok fazla internette olaşmadan ya da kapı kapı örnek aramaktansa, sadece sayfamızda bulunan resimleri inceleyerek onlarca model ortaya çıkarabilirsiniz. Eğer boncuk gibi aksesuarları seviyor ve bunu oyalarınızda da kullanmak istiyorsanız, renkli boncuklu tığ oyaları tam olarak sizin için hazırlanmış bir örnektir.

İstediğiniz renkteki boncukları istediğiniz renkteki iplerle bir araya getirerek kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. İki renkli tığ oya modelleri, genellikle beyaz ve bir diğer renk olarak yapılmaktadır.İki renkli tığ oyası örnekleri

Ancak sizler, beyazı ya da yeşili zemin olarak tutup farklı iki rengi de ekleyerek üç renkli tığ oyaları modellerinizi oluşturabilirsiniz. Seçim tamamen size kalmıştır.

Sade yazmalar için düşünülmüş renkli tığ oyaları, yazmayı sıradan bir görüntüden kurtararak çok daha güzel bir model olmasını sağlar. Zaten şöyle bir düşünüldüğünde, eskiden beri el emeği olan hiçbir şeyin kolay kolay yıpranmadığı, ziyan olmadığı ve uzun süreler kullanıldığı gözlemlenmektedir.

Resimli anlatımla iğne oyası çarkıfelek çiçeği yapımı konusunu gördünüz mü kızlar.

Nesilden nesile aktarılan ve manevi değeri yüksek olan el oyaları da bu gruba dahildir. Çünkü el oyası yapmak büyük bir emek ve zaman ister. Bazı kadınlar bunu bir hobi olarak yapsa da bazıları iş haline getirerek, kendi yetenekleri sayesinde iyi paralar kazanmaktadırlar.

Etrafımızda bunun gibi pek çok örneğe rastlayabiliriz. Örgü örmek büyük bir emek, marifet ve zaman gerektirdiği için yapılan ürünler de oldukça kaliteli ve kullanışlı olmaktadır. Oyalı yazmalar da kendi içinde, sade, abartılı, küçük oyalı, büyük oyalı gibi tabirlerle farklı gruplara ayrılmaktadır.

Resimli iki renkli tığ oyası örnekleri

İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri İki renkli tığ oyası örnekleri

 

Facebook Yorum
22
3.3

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe