İki Renkli Raylar Örgü Modeli Yapımı / Ayrıntılı Anlatım

2.979
A+
A-

Merhaba örgücü hanımlar şimdi sizlere iki renkli raylar örgü modeli yapımı paylaşacağım. Şişle yapılan modeli istediğiniz bütün örgü modelleriniz de kullanabilirsiniz. İsterseniz tek renk olarak yapabilirsiniz ama model iki renk de kendini daha güzel gösteriyor.

Yapıcağımız örgümüze istediğimiz kadar şişimize ilmek atalım. Örgü modelimize ilk sırada düz örgüyle devam ediyoruz. Arka kısımda ters örgü yani haroşa örüyoruz. Bu sırada örgümüze ters örgüyle devam ediyoruz.

Diğer sırada bu sıra örgümüzün ön kısmı burada örgümüzün modeline başlıyoruz. İlk ilmeği örmeden alıyoruz. Yanındaki ilmeği ters örüyoruz. Sıradaki ilmeği örmeden diğer şişimize alalım. Diğer ilmeği ters örgüyle örelim. Bu örgü modelimizde yapmamız gereken bir ilmeği ters örüyoruz diğer ilmeği örmüyoruz.

Bu sırayı bu şekilde bir ör bir örme şeklinde örgümüze devam edelim. Arka kısma geçince ördüğümüz ilmekleri ter ödüyoruz. Örmeden aldığımız ilmekleri de düz örgü olarak devam edelim. Örgümüzde ön kısma geldik. Burada bütün ilmekleri düz olarak örelim.

Bu sırayı bu şekilde devam edelim. Şimdi örgümüzün arka kısmındayız. Bu sırada ip değişikliği yapıyoruz. Bu sırada örgümüze ters örgüyle devam ediyoruz.

Ön kısma gelince modelimize aynı başta yaptığımız gibi bir örüp bir örmüyoruz. Bu güzel ve kolay örgü modelimiz bu şekilde devam ediyor. İstediğiniz boyuta kadar yaparak örgüye devam edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.