İki Renkli Kare Lif Modelleri Yapımı

279
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere iki renkli kare lif modeli yapımını paylaşacağım. Bu lif modelinin renklerini değiştirerek de kullanabilirsiniz. Sadece beyaz renkle örerek de gelin çeyizlerinde bulundurabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 renk lif ipi
  • 2 numara tığ

Yapımı

İki renkli kare lif yapımı için öncelikle yeşil iple 3 zincir çekelim ikinci zincire batalım bir fıstık yapalım. 1 zincir çekelim ilmeği genişletelim tepeye bir fıstık daha yapalım. Fıstıkları üçlü olarak yapalım. 1 zincir tepeye bir fıstık daha yapalım.

Bir sonraki 2 fıstık ortasına 3 tane tırabzan yapalım ve bu şekilde sıra sonunu tamamlayalım. Renkli ipi sıra bitimin de bekletelim ve diğer köşeden beyaz ipi sabitleyelim. 2 tırabzan arasına 1 tane fıstık yapalım ve kapatmadan yanda 2 tırabzan arasına 1 tane fıstık yapalım. İkisini bir kapalım.

Diğer fıstık noktasına 1 tane fıstık yapalım ve kapatmadan yanda 2 tırabzan arasına 1 tane fıstık yapalım. İkisini bir kapalım.Bu şekilde sırayı tamamlayalım. 3 tane zincir çekelim dibine batalım ve 2 tane 3 çekmeli tırabzan yapalım. Araya 1 tane zincir çekelim.

Bir sonraki 2 fıstık ortasına 3 tane tırabzan yapalım ve bu şekilde sıra sonunu tamamlayalım. Renkli ipi sıra bitimin de bekletelim ve diğer köşeden beyaz ipi sabitleyelim.2 tırabzan arasına 1 tane fıstık yapalım ve kapatmadan yanda 2 tırabzan arasına 1 tane fıstık yapalım. İkisini bir kapalım.

Diğer fıstık noktasına 1 tane fıstık yapalım ve kapatmadan yanda 2 tırabzan arasına 1 tane fıstık yapalım. Bu şekilde kare şeklini alana kadar devam edelim.Diğer fıstık noktasına 1 tane fıstık yapalım ve kapatmadan yanda 2 tırabzan arasına 1 tane fıstık yapalım. Bu şekilde kare şeklini alana kadar devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.