İki Renkli Kabartmalı Örgü Modeli Yapımı

Herkese merhaba şişle örgü örmeyi seven örgücü hanımlar şimdi sizlere şiş ile örgü modeli yapımı paylaşacağım. İki renkli kabartmalı örgü modeli yapımını bütün örgü modelleri yapımında kullanabilirsiniz. Özellikle kız çocukları için etek örgü modelinde kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Şiş
  • Makas

Yapımı

Örgü modeli için yapacağımız modelin uzunluğuna göre ilmek atalım. Üste geçince 2 ilemeği düz örgü olarak 2 ilmeği de ters örgü olarak örelim. Üst sırada aynı şekilde devam edelim düz olarak gözükenleri düz örelim ters olarak gözüken ilmekleri ters olarak örelim.

Üst sırada aynı şekilde devam edelim düz olarak gözükenleri düz örelim ters olarak gözüken ilmekleri ters olarak örelim. Diğer üstte yine aynı işlemi yapalım yani düz olarak gözükenleri düz örelim ters olarak gözüken ilmekleri ters olarak örelim.

Bu şekilde 6 sıra olacak. Daha sonra düz gelen ilmekleri örmeden şişimize alalım ters ilmekleri ise düz örgü olarak alalım çevirelim düz gelen ilmekleri örmeden şişimize alalım ters ilmekleri ise düz örgü olarak alalım çevirelim aynı şekilde düz gelen ilmekleri örmeden şişimize alalım ters ilmekleri ise düz örgü olarak alalım çevirelim daha sonra bütün ilmekleri düz örgü olarak örelim.

Üst sırada ise 2 ilemeği düz örgü olarak 2 ilmeği de ters örgü olarak örelim. Üst sırada aynı şekilde devam edelim düz olarak gözükenleri düz örelim ters olarak gözüken ilmekleri ters olarak örelim. İstediğimiz boyuta gelene kadar bu şekilde devam

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.