İki Renkli Gül Yapımı / Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere iki renkli gül yapımı paylaşacağım. Tığ işi örgüden gül yapımı motifimizi istediğiniz öçgü modelllerini süsülemek için kullanabilirsiniz. İsteseniz patik modellerinde isteseniz lif modellerinizi süsülemek içinkullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Tığ
  • 2 adet farlı renkte ip
  • Makas
  • İğne

Yapılışı

İki renkli gül yapımı için ilk olarak 80 adet zincir çekelim. Zincir çekerken çok sıkı yapmamaya dikkat edelim. Başını dolayalım 7. zincire batarak önce 2 sonra 2 de çekelim 1 zincir çekelim 4. zincire batalım önce 2 sonra 2 de çekelim. 3 zincir çekelim aynı yere batarak 2li trabzan yapalım.

Sonra 1 zincir çekelim 4. zincire batarak trabzan yapalım. 3 zincir çekelim aynı yere batarak 2li trabzan yapalım. Sonra 1 zincir çekelim 4. zincire batarak trabzan yapalım.

3 zincir çekelim aynı yere batarak 2li trabzan yapalım. Sonra 1 zincir çekelim 4. zincire batarak trabzan yapalım. Tekrar 3 zincir çekelim aynı yere batarak 2li trabzan yapalım. Sonra 1 zincir çekelim 4. zincire batarak trabzan yapalım.

3 zincir çekelim aynı yere batarak 2li trabzan yapalım. Sonra 1 zincir çekelim 4. zincire batarak trabzan yapalım. Bu şekilde bu sırayı tamamlayalım. 3 zincir çekelim çevirelim ilk boşluğa 2 adet trabzan yapalım. 3 zincir çekelim aynı yere 3 tane trabzan yapalım.

Diğer 3lü kısma batarak 3 tane trabzan yapalım 3 zincir çekelim aynı yere 3 tane trabzan yapalım. Diğer 3lü kısma batarak 3 tane trabzan yapalım 3 zincir çekelim aynı yere 3 tane trabzan yapalım.

Bu şekilde tamamlayalım. Daha sınra üst kısımda diğer iple yapalım dikim işlemini yaptıktan sonra öodelimiz kullanıma hazır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.