İki Renkli Bebek Battaniyesi Yapılışı – Kolay Anlatımlı Bebek Battaniyesi

İki Renkli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Merhaba hanımlar bugün sizlere iki renkli bebek battaniyesi yapılışı konumuz ile yeni bir bebek battaniyesi örgü modelini sizinle paylaşmak istiyorum. Çok kolay ve çabuk örülen bir model. Ben iki renkli yapmaya karar verdim bu örgüyü, siz tek renkle de örebilirsiniz. Örgü her iki şekilde kendini göstermekte.

Bebek battaniyesi yapımı belki de örgü işleri arasında insana en çok neşe veren örgü işleridir. Bir çok anne ve anne adayları bebekleri için en güzel en hijyenik anne eli değmiş bebek battaniyesi modelleri araştırıp, bebek battaniyesi nasıl örülürbebek battaniye ölçüleri nelerdirbebek battaniyesi kaç ilmek ile başlanır gibi sorular sormakta ve kolay anlatımlı bebek battaniye örnekleri ve yapılışları aramaktadır.

İki renkli bebek battaniyesi yapımı

İki renkli bebek battaniyesi yapımı

Daha önce hobi işleri olarak sizlere bebek battaniyesi nasıl yapılır bunu anlatabilmek için çeşitli örgü battaniye yapılışı konuları yayınladım.

Renkli Bebek Battaniyesi Yapımı buna çok güzel bir örnektir.

Yine yapımı çok ama çok kolay olan başka bir örgü bebek battaniyesi yapımı konusunu da yine daha önce paylaşmıştım.

Minik Motiflerle Bebek Battaniyesi Yapılışı – Kolay Bebek Battaniyesi

Bu iki renkli bebek battaniyesi yapımı konusunda ise sizlere çok basit bir şekilde yapacağınız başka bir örgü battaniye yapımı anlatacağım.

İki renkli bebek battaniyesi yapımı için malzemeler

  • Beyaz ve pembe akrilik örgü ipi
  • 6 Numara tığ
  • Makas

Bilmemiz gereken tığ işi örgü teknikleri

  • Zincir çekme
  • Tekli trabzan yapımı

Resimli anlatımla iki renkli bebek battaniyesi yapımı

İpimizi parmağımıza kısa uç parmağın arkasında olacak şekilde takıyoruz ve ipin uzun kısmını öne getiriyoruz. Arkadaki ucu öndeki ipe doluyoruz, uzun ucu parmağımızın arkasına oluyoruz. Parmağımızın arkasında duran ipi ön taraftaki ipin önüne getiriyoruz.

Arkada kalan ipi tığımıza alıyoruz ve yukarıya doğru çekiyoruz, ipi gerektiği kadar sıkıyoruz. Bebek battaniyesinin eni ne kadar büyük olmasını istiyorsanız ölçerek o kadar zincir çekiniz. Zincirleri olabildiğince gevşek çekiniz.

Bebek battaniyesi kaç ilmek ile başlanır ?

 Burada biz tığ ile ördüğümüz için herhangi bir ilmek sayısı vermiyoruz. Çünkü öreceğiniz ipin kalınlığına ve tığınıza göre bebeğiniz için ne kadarlık bir battaniye düşündüğünüze göre değişecektir buradaki zincir sayısı.

Cetvelle Örgü Modeli Yapımı – Cetvelle Şal Yapımı Videolu Anlatım

Ben size modelin yapılışını göstermek için elimde olan iplerden örüyorum.

Tığımıza ip alıyoruz ve geriye doğru 4. zincire batıyoruz. Tığımızda 3 tane ip oluyor. Bu 3 ipin hepsini birden ilmekten geçiriyoruz böylece burada tekli trabzan yapıyoruz. Diğer adı ile yalancı trabzan. Böylece bütün sırayı tekli trabzan örerek tamamlıyoruz.

Sıradaki son zincire de batıyoruz ve buraya da tekli trabzan yapıyoruz. Sonra geri dönüyoruz pembe ipi takıyoruz ve 2 zincir çekiyoruz. Şimdi batacağımız yer yalancı trabzana tepeden bakışta arka tarafındaki yarım ilmeğe batıyoruz. Normal düz şekilde batmıyoruz.

Tığımızda oluşan üç ilmekten ipimizi geçiriyoruz, yalancı trabzan yapmaya devam ediyoruz.

Babet Patik Yapımı Anlatımlı Video Ve Resimli – Babet Patik Nasıl Örülür

Sonra ikinci arka ilmeğe batıyoruz, bundan sonra hep bu şekilde örgümüzü yapıyoruz. Sonra ikinci arka ilmeğe batıyoruz, bundan sonra hep bu şekilde tekli trabzan ile örgümüzü yapıyoruz. Ve son zincire de batarak tekli trabzan yapıyoruz.

Beyaz ip takıyoruz, iki farklı renkteki uçları bağlıyoruz, pembe ipteki arka taraftaki ilmeğe batıyoruz. Örgümüzün arka yüzü, şimdi aynı şekilde istediğiniz kadar örün.

İki renkli bebek battaniyesi yapımı

İki renkli bebek battaniyesi yapımı

Kenarlarda ip değiştirirken kalan uçları örgünün içine saklıyoruzKabarık duran beyaz yüzeydeki köşede bulunan örgü boyunca ipin ucunu tığ ile çekerek örgünün içine bu ucu saklıyoruz, fazlalığı makas ile kesiyoruz.

Pembe renkle de aynısını yapıyoruz  örgünün diğer tarafını çevirip neresi hangi renge yakınsa o sıraya ipin ucunu saklamaya başlıyoruz.

Videolu Anlatımla İki Renkli Bebek Battaniyesi Yapımı

Videolu anlatımla iki renkli bebek battaniyesi yapımı buyurun izleyiniz.

İstediğiniz kadar büyük yapabilirsiniz battaniyenizi. Hanımlar iki renkli bebek battaniyesi yapılışı konumuz burada bitti.

İki renkli bebek battaniyesi yapımı

İki renkli bebek battaniyesi yapımı

Gördüğünüz gibi basit bir model olan bu iki renkli bebek battaniyesi yapılışı herkesin kolaylıkla yapabileceği seviyede bir bebek battaniyesi modeli.

Tekrar başka bir bebek battaniyesi yapılışı konusunda görüşmek üzere kendinize iyi bakınız.

 

Facebook Yorum
4
2.3

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe