İki Renkli Bebek Battaniye Modeli

3.769
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere battaniye modeli yapımı paylaşacağım. İki renkli olarak yapılan örgü modelini sizler tek renk olarak yapabilirsiniz ama tek renk yaparsanız örgü modeli kendini belli etmez.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta 2 adet ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Örgü modeli yapımı sarı iple zincir çekelim diğer iple de 1 zincir çekelim sarı olan zincire sabitliyelim. 3 zincir çekelim aynı yere 3 adet trabzan yapalım. 3 zincir çekelim tepeye 1 alalım 4. zincire batalım aynı yere 5 adet trabzan yapalım. 3 zincir çekelim 4. zincire batarak 5 tane yelpaze olması için trabzan yapalım.

Sıra sonun kadar devam edelim. 3 zincir çekelim sarı iple ilk trabzana sabitliyelim 2 zincir çekelim tepeye 1 alalım altaki sarı iple yaptığımız 3 zincirin ilkine batarak trabzan yapalım 1 zincir çekelim 1 atlayıp diğer sarı iple olan zincire batalım. 2 zincir çekelim yeşil iple olan trabzan tepesine sabitliyelim. 2 zincir çekelim tepeye 1 alalım altaki sarı iple yaptığımız 3 zincirin ilkine batarak trabzan yapalım 1 zincir çekelim 1 atlayıp diğer sarı iple olan zincire batalım.

2 zincir çekelim yeşil iple olan trabzan tepesine sabitliyelim. 2 zincir çekelim tepeye 1 alalım altaki sarı iple yaptığımız 3 zincirin ilkine batarak trabzan yapalım 1 zincir çekelim 1 atlayıp diğer sarı iple olan zincire batalım. 2 zincir çekelim yeşil iple olan trabzan tepesine sabitliyelim.1 zincir çekelim sarı olan zincire sabitliyelim.

3 zincir çekelim aynı yere 3 adet trabzan yapalım. 3 zincir çekelim tepeye 1 alalım 4. zincire batalım aynı yere 5 adet trabzan yapalım. 3 zincir çekelim 4. zincire batarak 5 tane yelpaze olması için trabzan yapalım. Sıra sonun kadar devam edelim. Bu şekilde istediğimiz boyuta gelene kadar devam edelim.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.