İğneden Tığa Yıldız Oyası Yapımı

376
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere iğneden tığa kolay tığ oyası yapımı paylaşacağım. İğne oyası modeli aratmayacak bir model. Model de yıldız için sık iğne tekniği uygulanıyor.

Malzemeler

  • 3 adet oya ipi
  • Tığ
  • Makas
  • Çakmak

Yapımı

Oya modeli yapımı için ilk olarak 8 adet zincir çekelim kapatalım. 7 adet zincir çekelim başını 1 alalım yuvanın içine girelim önce 2 ve 2 çekelim. 4 zincir çekelim yuvaya girelim 2 ve 2 çekelim. 4 zincir çekelim yuvaya girelim başına 1 alalım 2 ve 2 çekelim. 4 zincir çekelim yuvaya girelim 2 ve 2 çekelim. 4 zincir çekelim yuvaya girelim başına 1 alalım 2 ve 2 çekelim. Bu şekilde 7 adet yuva olacak.

İlk yuvaya sık iğne girelim. 3 zincir çekelim yuvaya girelim önce 2 sonra 2 sonra çekelim. Başını 2 alalım yuvaya girelim. 2 sonra 2 sonra çekelim. Başını 2 alalım yuvaya girelim. Başını alalım 2 sonra 2 sonra çekelim. Başını 3 alalım yuvaya girelim. 2 sonra 2 sonra çekelim. 5 adet zincir çekelim trabzan tepesine sık iğne yaparak aşağı inelim. Yandaki yuvaya sık iğne girelim 3 adet zincir çekelim . önce 2 sonra 2 sonra çekelim.

Başını 2 alalım yuvaya girelim. 2 sonra 2 sonra çekelim. Başını 2 alalım yuvaya girelim. 2 sonra 2 sonra çekelim. Başını 3 defa alalım yuvaya girelim. 2 sonra 2 sonra çekelim. 4 veya 5 adet zincir çekelim trabzan tepesine sık iğne yaparak aşağı inelim. Yandaki yuvaya sık iğne girelim 3 adet zincir çekelim .

Önce 2 sonra 2 sonra çekelim. Başını 2 alalım yuvaya girelim. 2 sonra 2 sonra çekelim. Başını 2 alalım yuvaya girelim. 2 sonra 2 sonra çekelim. Başını 3 alalım yuvaya girelim. 2 sonra 2 sonra çekelim. 5 adet zincir çekelim trabzan tepesine sık iğne yaparak aşağı inelim. Yandaki yuvaya sık iğne girelim 3 adet zincir çekelim . Bu şekilde motifleri yaparak yazmaya birleştirelim.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.