İğneden Tığa Renkli Oya Modeli

3.389
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere iğneden tığa renkli oya modeli yapımını paylaşacağım. Bu oya modelini ister çeyizleriniz için ister günlük kullanmak için örebilirsiniz. İğne oyası yapamayanların kolaylıkla yapabileceği bir örgü.

Malzemeler

  • Leylak oya ipi
  • İpinize uygun tığ
  • Makas

Yapımı

İğneden tığa renkli oya modeli yapımı için öncelikle ipi sabitleyelim. 3 zincir çekelim başına bir alalım yandaki tığ battıya girelim önce bir sonra iki sonra iki sonra iki çekelim. 4 zincir çekelim aradan girip kapatalım. 3 zincir çekelim ve sabitleyelim.

3 zincir çekelim başına bir alalım yandaki tığ battıya girelim önce bir sonra iki sonra iki sonra iki çekelim. 4 zincir çekelim aradan girip kapatalım. 3 zincir çekelim başına bir alalım yandaki tığ battıya girelim önce bir sonra iki sonra iki sonra iki çekelim. 4 zincir çekelim aradan girip kapatalım. 3 zincir çekelim ve sabitleyelim.

Bu şekilde vereceğimiz arayı ayarlayalım. 3 zincir çekelim yandaki tığ battı da kapatalım. 3 zincir çekelim yandaki tığ battı da kapatalım. 9 zincir çekip dönelim. Üçüncü tığ battıya kapatalım. 3 zincir çekip dönüş yapalım. Başına iki alalım yuvaya girelim iki iki iki çekelim. Başına üç alalım yuva içerisine girelim iki iki çekelim. Başına üç kez alalım önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 5 zincir çekelim son trabzan arasına girip kapatalım sık iğne yaparak aşağı inelim.

5 zincir çekelim başına iki kez alalım yuvaya girelim ve iki iki iki çekelim. İki trabzan arasına kapatalım. 6 Zincir çekelim ve kapatalım. Dal kısmı hatırlayalım. Başına iki alalım yuvaya girelim iki iki iki çekelim. Başına üç alalım yuva içerisine girelim iki iki çekelim. 5 zincir çekelim son trabzan arasına girip kapatalım sık iğne yaparak aşağı inelim.

3 zincir çekelim yandakine batıp kapatalım. Beyaz renge geçelim ve sabitleyelim. Yuvanın içine girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Araya iki zincir çekelim. Başına bir alalım girelim önce bir sonra iki sonra iki alalım.Araya iki zincir çekelim.

Başına bir alalım girelim önce bir sonra iki sonra iki alalım.Araya iki zincir çekelim. Başına bir alalım girelim önce bir sonra iki sonra iki alalım.Araya iki zincir çekelim. Başına bir alalım girelim önce bir sonra iki sonra iki alalım. Bu şekilde 8 tane trabzan yapalım. Bir zincir çekelim küçük bir örümcek çekelim. İlk yuvanın içine girip kapatalım.

3 zincir çekelim devamındakine kapatalım. 3 zincir çekelim devamındakine kapatalım. 3 zincirle dönüş yapalım. İlk yuvanın içine girelim. 3 zincir çekelim devamındakine kapatalım. Örümcek kısmına gelelim örümcek yapıp dönüş yapalım. Bu şekilde oya modelimizi tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.