İğneden Tığa Papatya Yapımı

3.075
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi papatya yapımızı paylaşacağım. İğne oyası yapamayanlar için kolay olacak bir örgü. Bu motifi yazmalarda kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 renk oya ipi
  • İpinize uygun tığ
  • Makas

Yapımı

Tığ işi papatya motifi yapımı için öncelikle 10 zincir çekelim kapatıp bir yuva yapalım. 3 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım.3 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım. 3 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım.

3 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım. Bu işlemi 8 kez yapalım. 3 zincir çekelim ipin ucunu alalım sabitleyelim. Beyaz renge geçelim. 8 adet zincir çekelim aynı yuvaya girip 8 zincire kapatalım. 6 zincir çekelim dönüş yapalım ve kapatalım. 18 adet zincir çekelim.

Zincirleri sıkı çekelim. Dönüş yapalım aynı yuvaya sık iğneyle sabitleyelim. Yandaki yuvaya girelim.8 adet zincir çekelim aynı yuvaya girip 8 zincire kapatalım. 6 zincir çekelim dönüş yapalım ve kapatalım. Sıkı bir şekilde 18 adet zincir çekelim. Dönelim aynı yuvanın içine girip dibinde kapatalım.

Diğer yuvaya girelim. 8 adet zincir çekelim aynı yuvaya girip 8 zincire kapatalım. 6 zincir çekelim dönüş yapalım ve kapatalım. 18 zincir çekelim ve yine aynı yuvaya girip kapatalım.

8 adet zincir çekelim aynı yuvaya girip 8 zincire kapatalım. 6 zincir çekelim dönüş yapalım ve kapatalım. 18 adet zincir çekelim. Zincirleri sıkı çekelim. Bu şekilde 8 yaprak oluşturalım. Papatya motifimiz bu şekilde tamamlanmıştır. İyi günlerde kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.