İğneden Tığa Oya Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere iğneden tığa oya modeli yapımını paylaşacağım. Bu oya modelini çeyizler için örebilirsiniz. Yapımı biraz uzun süren ama keyifli bir oya modeli.

Malzemeler

  • 2 renk oya ipi
  • Tığ

Yapımı

Oya modeli yapımı için öncelikle sarı iple 8 zincir çekelim. İlk noktaya batalım ve kapatalım. 8 adet zincir çekelim başına bir alıp aynı yuvaya girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim .5 zincir çekip başına bir alalım önce bir sonra iki sonra iki alalım. 5 zincir çekelim başına bir alıp yuvaya girelim önce bir sonra iki sonra iki alalım.

3 zincir bırakıp batalım toplamda 6 tane yuva yapalım. 8 zincir çekelim girip kapatalım. Tekrar 8 zincir çekelim ve girip kapatalım. 12 adet zincir çekelim geriye dönüp 8 zincirin içine girip kapatalım. 2 adet zincirle girip kapatalım. 2 adet zxincri çekelim kapatalım. 8 zincir çekelim girip kapatalım. Tekrar 8 zincir çekelim ve girip kapatalım.

12 adet zincir çekelim geriye dönüp 8 zincirin içine girip kapatalım. 2 adet zincirle girip kapatalım. 2 adet zincir çekelim kapatalım. Yeşil ipe geçelim ve yuvaya girelim. Yuva içine girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim. İpin ucunu alıp dibinde zincir çekelim.

Yuva içine girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim. İpin ucunu alıp dibinde zincir çekelim.Yuva içine girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim. İpin ucunu alıp dibinde zincir çekelim. Toplam 7 ilmek toplayalım. İpin ucunu alıp ikisini kapatarak geriye doğru gidelim.

Dibine girip 4 zincir kapatalım. 4 zincir çekelim dibine kapatalım. 1 zincir çekelim yandakine girip ilmek alalım ve tutalım. Tığ battıya geçelim. Yuvaya girelim ipin ucunu alıp dibinde zincir çekelim. İki iki çekelim. 4 zincir çekelim dibine kapatalım. 1 zincir çekelim yandakine girip ilmek alalım ve tutalım. Bu şekilde yaprakları yapalım ve motifi dikelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.