İğne Oyası Yapılışı Resimli Anlatım – Kolay Anlatımlı İğne Oyası Yapılışı

İğne oyası yapılışı resimli anlatım ile çok kolay

Merhaba hanımlar bugün kolay bir model ile iğne oyası yapılışı resimli anlatım konusu anlatmak istiyorum. Bir çok iğne oyası yapılışı anlatımlı konular paylaştım size. Her anlatımlı iğne oyası yapımı konusunda sizlere adım adım resimlerle yapılışını anlatıyorum.

Bazı durumlarda ise iğne oyası yapılışı video anlatımlı konuları hazırlıyorum. Hem resimli hemde iğne oyası videolu anlatım yapıyorum.İğne oyası yapılışı resimli anlatım

Burada sizlere anlatacağım yeni bir çok hoş renkli bir iğne oyası model.

Kolay boncuklu iğne oyası yapılışı konusuna baktınız mı ?

Benimle birlikte bu muhteşem oyalardan yapmak isteyen hanımlar iğne oyası sevdalıları yeni modele başlamaya hazır mısınız.

Hazırım dediğinizi duyar gibiyim hadi öyle ise hep birlikte başlayalım.

Kolay iğne oyası yapılışı resimli anlatım

İlk olarak her zaman iğne oyasının en önemli tekniği olan zürafa ile başlıyoruz. Zürafalarımızı yapınca çiçeğe geçerken son yaptığımız beş zürafa ya aradan ip geçirerek en baştaki zürafaya batıyoruz. Sonra iğne oyası dağ modeli yapacağız.

Eksilterek tepede üç zürafa kalana kadar yapalım. Üç zürafa kalan kısımda üçüncü zürafaya geçerek büyük bir zürafa yapalım. İçine geri dönüş yapalım ve büyük zürafanın içine on adet pırpır yapalım.

İğne oyasına yeni başlayanlar için iğne oyası zürafa yapımı için bu konuya baksınlar.

İğne oyası dağ yapımı için

İğne oyası pırpır yapımı için

 

Çiçeğe başlıyoruz ve farklı renk ip kullanalım. Pırpırın ilk olanının içine batalım ve her pırpırın içine zürafa yaparak dört tane zurafa yapalım. Yani ilk beş pırpırın içlerini doldurup ilk çiçeği yapıcaz.

En baştaki zürafaya aradan ip geçirerek dönüyoruz. Eksilte işlemi yapıyoruz burada da dört, üç, iki aralardan ip geçirerek. Tepede bir zürafa kalınca ipimizi kesiyoruz. Diğer çiçek için boşta kalan yeşil pırpırlara yeni ip kullanıyoruz.

Yaprakları yaptık eksilterek tepelerde bir zürafa kalana kadar.

İğne oyası sinek kanadı modeli ile havlu kenarı yapımı konusuna baktınız mı ?

Üst kısmı için yine farklı renk ip kullanalım. Yanlarda bulunan zürafalara ufak pırpır yarak yukarı doğru tamamlayalım. Yaprağın modeli böylece daha belirgin olacak bu model için.

Tepedeki bir zurafanın içine iki pırpır yalpım. Aşağıya doru yaptığımız pırpırların volanlamaması için. Aynı işlemi ikinci yaprak tada yapalım. Kenarlarını pırpırlar ile dolduralım hiç bozulmayan modellerden birisi yavaş yavaş tamamlanıyor.

Çiçeği böylece tamamladık ve orta kısmına küçük bir tohum yapalım şimdi. Kenar için kullandığınız renklerde tohum yapabilirsiniz. Yaptığımız dağ modelinin son  üç zürafasına yapmıstık çiçeği.

İğne oyası öğrenenler iğne oyası kirpik yapımı konusu ile çok güzel yazma kenarı yapabilirler.

Ortada kalan boş zürafaya da tohumu için düğüm atalım.

Battığımız zürafanın içine ise üç adet pırpır yapalım tohum şeklini vermek için.

Videolu Anlatımla Resimli İğne Oyası Yapımı

İğne oyası yapılışı resimli anlatım

Bu modele istediğiniz hafif ara modellerinden de yapabilirsiniz. Pırpırı çok olduğu için ben bu ara modelini uygun gördüm. Çiçeklerin aralarındaki zürafalara ikişer pırpır ile her zürafaya  yaparak uygun bir ara modeli yapmış olalım.

Böylece iğne oyası yapımı resimli anlatım konumuz burada bitti. Sizlere daha bir çok iğne oyası modelleri kolay anlatımlı  konular paylaşacağım inşallah. Ve elbette bu ilerde sizinle paylaşacağım iğne oyası yapımı modelleri konularını da böyle resimli ve videolu anlatımlar eşliğinde yapacağım.

Herkese kolay gelsin hanımlar yepyeni igne oyasi modelleri resimli anlatim konuları ile yine birlikte olacağız.

Takipte kalın mutlu kalın görüşmek üzere 🙂

Umarım bu iğne oyası yapılışı resimli anlatım konumuz ile size yardımcı olabilmişimdir..

Facebook Yorum
1
3

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe